چرا از اطلاعات وب سایت بک آپ بگیریم؟

چرا از اطلاعات سایت بک آپ بگیریم

اگر شما هم صاحب یک وب سایت باشید؛ احتمالا شنیده اید که بسیار مهم است که هر چند وقت یک بار از وب سایت خود بک آپ بگیرید. اما دلیل این کار چیست؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم چرا باید از اطلاعات وب سایت بک آپ بگیریم.

هکرها

امروزه هک شدن خطری است که وب سایت ها را تهدید می کند و هکرهای زیادی هستند که وارد وب سایت ها شده و مشکل ایجاد می کنند. ممکن است حتی برخی از آن ها فقط برای سرگرمی یک وب سایت را هک کنند. به هر حال در صورت هک شدن یک وب سایت می توان به کمک نسخه بک آپ اطلاعات و فایل های از دست رفته را بازگرداند.

بدافزارها و ویروس ها

بدافزارها و ویروس های فراوانی در سطح اینترنت وجود دارند که ممکن است در موقعیت های مختلف وارد یک وب سایت شوند. در این صورت امکان آن وجود دارد که بخشی یا تمام اطلاعات آن وب سایت حذف شود یا در عملکرد آن مشکل ایجاد شود. با داشتن یک نسخه بک آپ می توان به راحتی این مساله را رفع کرد.

خطاهای انسانی

ممکن است فرد یا افرادی روی یک وب سایت کار می کنند؛ به صورت اشتباهی موجب حذف یا آسیب دیدن بخشی از اطلاعات شوند. داشتن نسخه بک آپ موجب می شود چنین اتفاقی آنقدرها هم مشکل بزرگی نباشد.

چرا از اطلاعات سایت بک آپ بگیریم

آپدیت ناموفق

انجام آپدیت ها و به روزرسانی ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اما نکته ای که وجود دارند این است که گاهی اوقات آپدیت ها به درستی انجام نمی شوند که این مساله برای وب سایت مشکلاتی ایجاد می کند. شاید افرادی وجود داشته باشند که برای جلوگیری از این اتفاق، از آپدیت کردن خودداری کنند. اما می توان قبل از آپدیت کردن یک نسخه بک آپ تهیه کرد.

انتقال وب سایت

ممکن است فردی به هر دلیلی از هاست خود رضایت کافی نداشته باشد. به عنوان مثال برخی افراد در ابتدا کار خود را با یک هاست اشتراکی شروع می کنند و پس از مدتی تصمیم به تغییر یا ارتقای آن می گیرند. در اینجا نیز داشتن نسخه بک آپ مفید است.

مشکلات سخت افزاری

خرابی سخت افزار هم عاملی است که می تواند موجب از دست رفتن اطلاعات یک وب سایت شود. در این جا هم با داشتن یک نسخه بک آپ می توان اطلاعات از دست رفته را بازگرداند.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت و بهره مندی از مزایای فراوان آن هستید؛ می تواند با خیال آسوده کار طراحی آن را به تیم منتوروید بسپارید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *