دلایل ترک وب سایت توسط کاربران

دلایل ترک وب سایت توسط کاربران

یکی از مسائل مهم در مورد وب سایت ها مدت زمانی است که کاربران در آن سپری می کنند. هیچ کس نمی خواهد کاربران وب سایت او را سریعا ترک کنند. در این مقاله برخی از دلایل ترک وب سایت توسط کاربران را بررسی می کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

طراحی قدیمی وب سایت

قدیمی بودن ظاهر یک وب سایت موجب می شود کاربرانی که وارد آن وب سایت می شوند؛ نتوانند به آن اعتماد کنند. بنابراین اگر می خواهید کاربرانتان را در وب سایتتان نگه دارید؛ توجه داشته باشید که ظاهر و طراحی آن باید به روز باشد.

ادبیات نامناسب

نامناسب بودن ادبیات استفاده شده در وب سایت دلیل دیگری است که موجب ترک وب سایت توسط کاربران می شود. ادبیات مناسب هر وب سایت بر اساس زمینه فعالیت آن تعیین می شود. به عنوان مثال قطعا ادبیات مناسب برای یک وب سایت فروشگاهی با یک وب سایت هنری متفاوت است.

ناخوانا بودن محتوا

اگر کاربران نتوانند به راحتی محتواهای وب سایت شما را مطالعه کنند؛ آن را ترک خواهند کرد. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق باید به مسائلی مانند فونت مورد استفاده، رنگ متن و پس زمینه آن و… توجه داشته باشید.

سرعت پایین بارگذاری وب سایت

اگر سرعت بارگذاری وب سایت از حد معینی بیشتر باشد؛ کاربران حتی منتظر بارگذاری آن نمی مانند و قبل از آن از وب سایت خارج می شوند. از طریق راه های مختلفی می توان سرعت بارگذاری وب سایت را افزایش داد. به عنوان مثال استفاده از یک هاست پر سرعت در این زمینه موثر است.

دلایل ترک وب سایت توسط کاربران

تبلیغات بیش از حد

ممکن است قرار دادن تبلیغات در وب سایت یکی از منابع درآمد شما باشد. بنابراین شاید نتوانید تبلیغات را به طور کلی از وب سایتتان حذف کنید. اما دقت کنید که قرار دادن تعداد بسیار زیادی از تبلیغات موجب اذیت شدن کاربران می شود و در نتیجه آن ها وب سایت شما را ترک خواهند کرد.

نامناسب بودن منوی وب سایت

منوی وب سایت مانند نقشه ای است که کاربران را به بخش های مختلف هدایت می کند. اگر کاربران نتوانند به راحتی اطلاعات مد نظرشان را پیدا کنند؛ وب سایت را ترک می کنند. بنابراین منو وب سایت باید به طور مناسب طراحی شود. برای این منظور برخی نکات می تواند مد نظر قرار گیرد.

ریسپانسیو نبودن طراحی وب سایت

امروزه کاربران از دستگاه های مختلفی برای مراجعه به وب سایت ها استفاده می کنند. به همین دلیل مهم است که وب سایت شما در هر دستگاه متناسب با ابعاد صفحه نمایش آن مشاهده شود. طراحی ریسپانسیو وب سایت به همین دلیل است. حال اگر وب سایت شما ریسپانسیو نباشد؛ تعداد زیادی از کاربرانتان به خوبی آن را مشاهده نمی کنند و وب سایت را ترک می کنند.

پخش خودکار موسیقی یا ویديو

برخی از وب سایت ها از پخش خودکار موسیقی یا ویدیو استفاده می کنند. در حالی که ترجیح بسیاری از کاربران این است که خودشان محتواهایی که می بینند را انتخاب کنند.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل طراحی کند. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *