طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت

در تعریف ساده طراحی وب سایت فرآیند برنامه ریزی و ساخت یک وب سایت است. با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر با مفهوم طراحی وب سایت آشنا شویم.

وب سایت چیست؟

بهتر است ابتدا کمی با وب سایت آشنا شویم. وب سایت مجموعه ای از اطلاعات در مورد یک موضوع خاص است که از تعدادی صفحه به هم پیوسته تشکیل شده است. این صفحات می تواند شامل ویدیو یا متن و… باشد. اولین وب سایت جهان در سال ۱۹۹۱ توسط فردی به نام تیم برنرزلی ساخته شد. البته اولین وب سایت جهان با وب سایت های امروزی تفاوت هایی داشت. این وب سایت را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت همان فرآیند ساخت یک پایگاه اینترنتی است که هدف این پایگاه می تواند فروش محصول یا ارائه خدمات و… باشد. این فرآیند از مراحلی مانند لایه سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است. طراحی سایت انواعی دارد که عبارت است از:

  • وب سایت استاتیک: وب سایت استاتیک یا ایستا وب سایتی است که اطلاعات آن یک بار جمع آوری می شود و هر صفحه آن به صورت جداگانه و مجزا طراحی می شود.
  • وب سایت داینامیک: وب سایت داینامیک یا پویا وب سایتی است که ساختار صفحات آن توسط یک اپلیکیشن سرور که اسکریپت های سمت سرور را فراوری می کند؛ ایجاد می شود.

هر یک از وب سایت های ذکر شده مزایا و معایب خود را دارند. به عنوان مثال طراحی صفحات وب سایت های استاتیک آسان تر است؛ اما برای تغییر بخش های آن به برنامه نویس نیاز است. بنابراین هزینه های جانبی این نوع وب سایت زیاد است. از طرف دیگر وب سایت های داینامیک به گونه ای هستند که صفحات آن ها ثابت اما محتوای آن متغیر است. بنابراین برای ایجاد تغییرات به برنامه نویس نیازی نیست.

طراحی وب سایت

طراح سایت چه کسی است؟

طراح سایت کسی است که وب سایت مورد نظر شما را می سازد و برای این منظور از زبان های برنامه نویسی و فریم ورک های مربوط به آن استفاده می کند. انتخاب این موارد بر اساس سلیقه طراح و نوع وب سایت انجام می شود.

هدف از طراحی وب سایت چیست؟

حتما شما هم تا به حال با انواع وب سایت های فروشگاهی، وب سایت های شخصی، وب سایت های شرکتی، وب سایت های خبری، وب سایت های آموزشی و… سر و کار داشته اید. به طور کلی امروزه هزاران مدل سایت با اهداف گوناگون وجود دارد و تقریبا برای هر هدفی می توان وب سایت ساخت. به عنوان مثال یکی از این اهداف می تواند فراهم کردن بستری برای خرید و فروش ارز دیجیتال باشد. در حال حاضر صرافی های ارز دیجیتال فراوانی برای این هدف ایجاد شده اند.

منتوروید چه خدماتی در زمینه طراحی وب سایت ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم با تجربه و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که یکی از بهترین اسکریپت های طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال را تهیه کرده است. به کمک این تیم شما هم می توانید یک صرافی ارز دیجیتال راه اندازی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *