احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟

احراز هویت
5
(1)

احراز هویت یکی از کارهایی است که انجام آن در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال الزامی است. اما این فرآیند چیست و چرا تا این حد مهم است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

احراز هویت چیست؟

شما وقتی در یک صرافی ارز دیجیتال ثبت نام می کنید؛ در حقیقت مدعی یک هویت می شوید. در برخی از صرافی های ارز دیجیتال مدعی هویت شدن برای استفاده از خدمات کافی است؛ اما در صرافی های دیگر لازم است کاربران ثابت کنند که هویتی که مدعی آن شده اند حقیقت دارد تا بتوانند از خدمات صرافی استفاده کنند. حتی در برخی از صرافی ها کاربران بسته به میزان احراز هویتشان می توانند از خدمات بهره مند شوند؛ صرافی ایرانی نوبیتکس یکی از این صرافی هاست.

انواع روش های احراز هویت

احراز هویت از روش های مختلفی می تواند انجام گیرد:

  • آسان ترین و البته ضعیف ترین راه نام کاربری و رمز عبور است.
  • استفاده از هویت بیومتریک به عنوان مثال اثر انگشت یا اسکن چهره یکی دیگر از روش های احراز هویت است.
  • توکن ها یا کارت های هوشمند نیز می توانند برای احراز هویت استفاده شوند.
  • احراز هویت دو عاملی روش دیگری است که ترکیبی از روش های قبل است.

احراز هویت

چرا احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال مهم است؟

احراز هویت برای جلوگیری از فعالیت های مجرمانه ضروری است. از جمله فعالیت هایی که با احراز هویت می توان از آن ها جلوگیری کرد؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پولشویی: پولشویی به فرآیندی گفته می شود که در طی آن پولی که از راه های غیر قانونی به دست آمده است؛ غیر قابل ردیابی می شود. احراز هویت می تواند از پولشویی جلوگیری کند.
  • فرار مالیاتی: افراد زیادی هستند که از ارزهای دیجیتال به عنوان راهی برای فرار از پرداخت مالیات استفاده می کنند. احراز هویت راهی برای جلوگیری از این مساله است.
  • عدم پرداخت ارز دیجیتال: برخی افراد در فروش ارز دیجیتال از خریدار مبلغ را دریافت می کنند اما هیچ ارز دیجیتالی برای او ارسال نمی کنند. با احراز هویت می توان از این نوع کلاهبرداری جلوگیری کرد.
  • و …

احراز هویت

احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

احراز هویت در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی نیز انجام می شود. در ادامه کمی با احراز هویت در صرافی های نوبیتکس و والکس آشنا خواهیم شد:

صرافی نوبیتکس: همانطور که گفته شد در صرافی نوبیتکس کاربران بسته به میزان احراز هویت خود از خدمات بهره مند می شوند. در این صرافی کاربران با تکمیل اطلاعات ایمیل، شماره تماس، کد ملی، تصویر کارت ملی و اطلاعات بانکی (کارت بانکی و شماره شبا) به سطح ۱ می رسند. با وارد کردن آدرس محل زندگی ، شماره تلفن ثابت ، شماره همراه به نام خود کاربر و عکس تایید هویت کاربر به سطح ۲ می رسد. رسیدن به سطح ۳ با تکمیل و امضاء قرارداد به صورت حضوری ممکن می شود.

صرافی والکس: احراز هویت در صرافی والکس با وارد کردن اطلاعات هویتی ﻧﺎم و ﻧﺎم ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ، ﺷﻤﺎره ﻣﻠﯽ، آدرس، شماره موبایل و تلفن ثابت آغاز می شود. سپس باید اطلاعات بانکی وارد شود. پس از آن بارگذاری مدارک هویتی لازم است. (تصویر کارت ملی در کنار چهره همراه با یک دست نوشته خوانا و واضح) سپس کد تاییدی که به شماره تلفن همراه ارسال می شود را باید وارد کرد. در نهایت باید منتظر تایید شدن توسط پشتیبان بود تا بتوان از خدمات صرافی استفاده کرد.

آیا احراز هویت جزو خدمات تیم منتوروید است؟

بله! تیم منتوروید با عشق و انرژی فراوان یک اسکریپت طراحی صرافی ارز دیجیتال برای شما عزیزان آماده کرده است و با توجه به اهمیت فراوان احراز هویت، این قابلیت نیز جزو خدمات بسیار زیاد و کاربردی آن می باشد. بنابراین اگر قصد راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال را دارید؛ می توانید به تیم منتوروید اعتماد کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 1

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...