بک لینک چیست؟

بک لینک

بک لینک یکی از مواردی است که می تواند به بهبود سئو وب سایت کمک کند. اگر شما هم مایل به آشنایی با بک لینک هستید؛ خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

بک لینک چیست؟

بک لینک به لینک هایی گفته می شود که توسط وب سایت های دیگر به یک وب سایت داده می شود. در گذشته تنها وجود تعداد زیادی بک لینک برای بهبود رتبه وب سایت کافی بود. اما همانطور که می دانید الگوریتم های گوگل دائما در حال به روزرسانی اند. به صورتی که امروزه کیفیت وب سایت لینک دهنده و مرتبط بودن موضوعات نیز اهمیت دارند. در حقیقت گوگل بک لینک های با کیفیت را ارزشمند به شمار می آورد و بک لینک های بی کیفیت حتی می توانند موجب جریمه شدن وب سایت شوند.

روش های اشتباه در گرفتن بک لینک

منظور از روش های اشتباه در گرفتن بک لینک روش هایی است که منجر به گرفتن بک لینک بی کیفیت می شود و حتی ممکن است موجب جریمه شدن وب سایتتان شود. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید بک لینک
  • تبادل لینک
  • تهیه لینک های وب دایرکتوری با کیفیت بسیار پایین
  • و…

بک لینک

نحوه گرفتن بک لینک با کیفیت

برای گرفتن بک لینک با کیفیت کارهای مختلفی می توان انجام داد؛ از جمله:

  • نوشتن مقالات بسیار با کیفیت: تولید محتوای خوب و با کیفیت برای هر وب سایت مساله مهمی است که در دریافت بک لینک هم تاثیر دارد. اگر شما مقاله با کیفیتی در وب سایت خود بنویسید احتمالا توجه صاحبان سایر وب سایت ها به شما جلب می شود و لینک وب سایت شما را در وب سایت خودشان قرار می دهند.
  • تکنیک آسمان خراش: در تکنیک آسمان خراش باید ابتدا یک محتوای موفق که بک لینک های زیادی دریافت کرده است را بیابید. سپس یک محتوای بهتر از آن تهیه کنید و آن را به افرادی که به محتوای اول لینک داده اند؛ نشان دهید. دقت کنید که در این روش باید بهترین محتوای ممکن در مورد یک موضوع را تهیه کنید. در تکنیک آسمان خراش تفاوت زیادی در ترافیک ارگانیک سایت ایجاد می شود.
  • مشارکت در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی: یک راه دیگر برای دریافت بک لینک با کیفیت این است که به سراغ انجمن های گفت و گویی که لینک های دو فالو در پست های خود می گذارند بروید و در آن ها مشارکت کنید.
  • لینک های تامین کنندگان: این روش مربوط به وب سایت هایی است که محصولات دیگران را می فروشند. اگر وب سایت شما هم جزو این وب سایت ها است؛ به وب سایت تامین کننده مراجعه کنید. احتمالا صفحه در آن وجود دارد که فروشنگان را معرفی کرده است. اگر اسم شما هم در آن صفحه موجود بود اما به شما لینک داده نشده بود؛ می توانید از وبمستر وب سایت درخواست کنید که به شما لینک دهد.
  • و…

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

منتوروید یک تیم قدرتمند در زمینه طراحی وب سایت که می تواند وب سایت مد نظر شما را به بهترین شکل طراحی کند. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *