زامبی پیج چیست؟

زامبی پیج

زامبی پیج به صفحاتی از وب سایت گفته می شود که هیچ ترافیکی به خود اختصاص نمی دهند و مانند زامبی های فیلم های سینمایی نه زنده اند نه مرده! با ما در این مقاله همراه باشید تا کمی با زامبی پیج آشنا شویم.

زامبی پیج چیست؟

زامبی پیج به آن دسته از صفحات وب سایت گفته می شود که نه ۱۰۰ درصد قابل استفاده اند و نه ۱۰۰ درصد غیر قابل استفاده. وجود چنین صفحاتی موجب کاهش اعتبار صفحات فعال وب سایت می شود. بنابراین زامبی پیج ها تاثیر مخربی روی وب سایت دارند و می توانند روی رتبه وب سایت نیز تاثیر داشته باشند.

زامبی پیج چگونه بر سئو وب سایت تاثیر می گذارد؟

حتما می دانید که گوگل در امتیاز دهی به یک وب سایت همه صفحات آن را بررسی می کند. به همین دلیل است که زامبی پیج می تواند روی سئو وب سایت تاثیر مخرب داشته باشد و اعتبار دیگر صفحات وب سایت را پایین آورد.

زامبی پیج

انواع زامبی پیج

زامبی پیچ انواع مختلفی دارد؛ از جمله:

  • صفحاتی که ریسپانسیو نیستند: امروزه کاربران با استفاده از دستگاه های مختلف وارد وب سایت ها می شوند. پس طبیعتا گوگل صفحاتی را که ریسپانسیو نیستند و یا مدت زمان طولانی را در تایم لود سپری می کنند؛ تنبیه می کند.
  • صفحاتی که محتوای بی کیفیت دارند: محتوای های کپی شده یا کمتر از ۳۰۰ کلمه و یا محتواهایی که هدفی ندارند در این جا مد نظر اند. همچنین صفحاتی از وب سایت که مدت زیادی است آپدیت نشده اند نیز تاثیر خوبی روی وب سایت ندارند؛ چرا که از نطر گوگل این محتواها دیگر درست نیستند.
  • صفحاتی که برای سئو بهینه سازی نشده اند: حتی اگر یک وب سایت محتوای بسیار آموزنده ای منتشر کند؛ تا زمانی که آن محتوا به صورت صحیح بهینه سازی نشده باشد احتمالا رتبه مناسبی کسب نمی کند.
  • صفحات یتیم: صفحات یتیم به صفحاتی از وب سایت گفته می شوند که ربات های گوگل به راحتی نمی توانند به آن ها دسترسی پیدا کنند. دلیل دسترسی سخت به این صفحات این است که از طریق هیچ لینک داخلی امکان راه یابی آن ها وجود ندارد و در منو و نقشه وب سایت نیز به آن ها اشاره ای نشده است.
  • و…

زامبی پیج

روش های مقابله با زامبی پیج ها

اگر در وب سایت ها تعدادی زامبی پیج وجود دارد؛ به ۳ روش می توانید با آن ها مقابله کنید:

  • اگر زامبی پیج های شما برایتان مهم هستند آن ها را بهینه سازی کنید.
  • از طریق De-index کردن آن ها می تواند به طور کلی آن ها را از بین ببرید.
  • اگر زامبی پیج هایی دارید که قادر به بهینه سازی آن ها نیستید اما می خواهید آن ها را نگه دارید؛ می توانید آن ها را نو ایندکس کنید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی کند. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *