آشنایی با تهدیدهای امنیتی وب سایت

تهدیدهای امنیتی وب سایت

یکی از مسائل مهم برای هر وب سایت امنیت آن است. اما موارد مختلفی وجود دارند که امنیت یک وب سایت را تهدید می کنند. در این مقاله با تعدادی از تهدیدهای امنیتی وب سایت آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
مسائل مربوط به هاست
هاست به معنای فضایی است که اطلاعات و فایل های یک وب سایت در آن نگهداری می شود. مسائل مربوط به هاستینگ یکی از تهدیدهای امنیتی وب سایت است و می تواند منجر به هک شدن وب سایت شود. بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب هاست دقت زیادی به خرج دهید و به این که آن ها تا چه حد به موارد امنیتی پایبند هستند؛ توجه کنید.
بدافزار
بدافزار به نرم افزاری گفته می شود که قابلیت آلوده کردن سیستم و آسیب رسانی به آن را دارد. بدافزارها هم به کامپیوترها و هم به وب سایت ها می توانند آسیب برسانند. این گونه حملات شامل انواع مختلفی از تهدیدها مانند ویروس ها، نرم‌ افزارهای مخرب تبلیغاتی و… می شوند.
باج افزار
نحوه عملکرد باج افزار به این صورت است که در آن با استفاده از یک بدافزار اختصاصی درایوهای یک نفر کد گذاری می شوند و فرد مهاجم یا همان باج گیرنده کلید این کد گذاری را دریافت می کند. سپس از قربانی خواسته می شود که در ازای دریافت این کلید مبلغی را پرداخت کند.
تهدیدهای امنیتی وب سایت
مسائل مربوط به رمز عبور
اگر یک وب سایت از رمز عبوری استفاده کند که به اندازه کافی قوی نیست؛ هکرها با تلاش مختصر می توانند آن رمز عبور را به دست آورند. به عنوان مثال ممکن است رمز عبور را حدس بزنند یا از ابزارهای مختلف برای به دست آوردن آن استفاده کنند. یکی از روش هایی که در اینجا برای به دست آوردن رمز عبور استفاده می شود؛ کی لاگینگ است که در این روش ضربه های یک نفر روی کیبرد ثبت شده و در اختیار هکر قرار می گیرند.
تنظیمات امنیتی غلط
ممکن است در تنظیمات امنیتی وب سایت ضعف ها و حفره هایی وجود داشته باشد و این ضعف ها و حفره ها موجب این شوند که یک هکر بتواند به داده ها دسترسی پیدا کند. به طور معمول چنین مواردی نتیجه ی مدیریت نامناسب وب‌ سایت یا تنظیمات نادرست برنامه ها می باشد.
حملات غیرمنتظره
این را نیز باید در نظر داشته باشیم که هکرها همیشه به دنبال روش های جدید هستند و ممکن است حملات به صورت هایی انجام شوند که ما انتظار آن را نداریم. به عنوان مثال می توان به کشف یک backdoor غیر منتظره در نرم افزار Juniper اشاره کرد.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *