راهکارهایی برای افزایش سرعت وب سایت

راهکارهای افزایش سرعت سایت

سرعت وب سایت یکی از مسائل مهم برای هر وب سایت است و به طور کلی هرچه سرعت یک وب سایت بیشتر باشد؛ بهتر است. در این مقاله راهکارهایی برای افزایش سرعت وب سایت معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.
انتخاب هاست مناسب
بسیاری از افراد در انتخاب هاست به سراغ ارزان ترین گزینه می روند. در حالی که استفاده از هاست مناسب بسیار مهم است و در سرعت وب سایت نیز تاثیر دارد. در انتخاب هاست مواردی مانند پهنای باند، نوع سیستم عامل، مشخصات سخت افزاری سیستم های سرور و… مد نظر قرار گیرد.
کاهش سایز تصاویر
اگر صفحات یک وب سایت حجم زیادی داشته باشند؛ موجب کاهش سرعت آن وب سایت می شود و چیزی که در افزایش حجم صفحات تاثیر زیادی دارد؛ تصاویر است. بنابراین کاهش سایز تصاویر یک راهکار دیگر برای افزایش سرعت وب سایت است که می تواند در وب سایت هایی که در آن ها تعداد زیادی تصویر قرار دارد؛ استفاده شود.
استفاده از حافظه کش
استفاده از حافظه کش یک روش خوب برای بهبود سرعت وب سایت است. در صورت استفاده از این روش وقتی سیستم یک کاربر برای بار اول وارد وب سایت می شود؛ اقدام به ذخیره سازی اطلاعات می کند. به این ترتیب وقتی کاربر مجددا وارد وب سایت می شود؛ نیازی به لود شدن دوباره نیست.
راهکارهای افزایش سرعت سایت
انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب
سیستم مدیریت محتوا یا CMS (Content Management System) به سیستمی گفته می شود که به منظور مدیریت ساده محتوای وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب صحیح سیستم مدیریت محتوا بسیار مهم است چرا که در مسائل مختلفی تاثیر گذار است. یکی از این مسائل سرعت وب سایت می باشد. بنابراین هنگام انتخاب سیستم مدیریت محتوا سرعت باید مد نظر قرار گیرد.
استفاده از افزونه های سریع تر و قالب های مناسب
در سیستم های مدیریت محتوا از افزونه های مختلفی می توان استفاده کرد. البته برخی از این افزونه ها از کدنویسی خوبی برخوردار نیستند و می توانند موجب کاهش سرعت وب سایت شوند. همچنین در انتخاب قالب وب سایت نیز باید دقت به خرج داد. قالب هایی که به طور بهینه طراحی و کدنویسی نشده اند؛ تاثیر بدی روی سرعت وب سایت می گذارند.
کنترل فعالیت های پس زمینه
فعالیت هایی که در یک وب سایت در پس زمینه در حال انجام هستند؛ موضوع دیگری است که باید به آن توجه شود. به عنوان مثال تهیه نسخه پشتیبان توسط افزونه پشتیبان گیر یکی از این فعالیت های پس زمینه است. می توان اجرای این فعالیت ها را به ساعاتی از شبانه روز منتقل کرد که وب سایت تحت ترافیک کمتری است. همچنین در میزان استفاده از آن ها باید دقت کرد.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *