راهکارهایی برای کاهش نرخ پرش

راهکارهایی برای کاهش نرخ پرش

نرخ پرش یا بانس ریت به معنای آن درصدی از کاربران است که وارد یک وب سایت می شوند اما به دلیل جذابیت کم آن وب سایت بدون هیچ ارتباطی از آن خارج می شوند. در این مقاله با برخی راهکارها برای کاهش نرخ پرش آشنا می شویم؛ پس با ما همراه باشید.

افزایش سرعت وب سایت

مهم نیست وب سایت شما چقدر زیبا است یا اینکه چه محتواهای با کیفیتی در آن قرار دارد؛ اگر سرعت بارگذاری آن پایین باشد کاربران در چند ثانیه اول از آن خارج می شوند. بنابراین بهبود و افزایش سرعت وب سایت یکی از مهم ترین راهکارها برای کاهش نرخ پرش است.

طراحی ریسپانسیو وب سایت

امروزه کاربران از انواع دستگاه ها برای بازدید از وب سایت ها استفاده می کنند که این دستگاه ها ابعاد صفحه نمایش متفاوتی دارند. بسیار مهم است که کاربران بتوانند وب سایت را به خوبی مشاهده کنند؛ بنابراین راهکار دیگری که برای کاهش نرخ پرش وجود دارد طراحی ریسپانسیو وب سایت است.

ساده کردن خواندن مطالب

کاربران مایل به خواندن متن های نامرتب در صفحات شلوغ نیستند. با رعایت برخی نکات می توانید مطالعه مطالب وب سایتتان را ساده تر کنید. به عنوان مثال تبدیل پاراگراف های بزرگ به پاراگراف های کوچک؛ ایجاد فضای سفید با رعایت فاصله بین خطوط؛ استفاده از فونت با اندازه مناسب و… در این زمینه موثر اند.

تولید هوشمندانه محتوا

تولید محتوا فقط به معنای نوشتن متن های طولانی نیست. در حقیقت تولید محتوای با کیفیت و هوشمندانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. فراموش نکنید که روز به روز بر آگاهی کاربران افزوده می شود و اگر شما نتوانید آن ها را به خوبی متقاعد کنید؛ از وب سایت شما خارج می شوند.

راهکارهایی برای کاهش نرخ پرش

کاهش تبلیغات کنار صفحه

قرار دادن تبلیغات بسیار زیاد و بیش از حد در کنار صفحات وب سایت حس خوبی به کاربران نمی دهد. بنابراین سعی کنید به جای پر کردن صفحات وب سایت از تبلیغات و موارد این چنینی؛ مطالبی که به محتوایتان مرتبط هستند را در هدر و فوتر قرار دهید تا کاربران را به رفتن به سایر صفحات ترغیب کنید.

استفاده از تصاویر جذاب

به کمک تصاویر جذاب و مرتبط با محتوا می توان به جذب کاربران کمک کرد. البته نکته ای که دراینجا باید ذکر کنیم این است که استفاده بیش از حد از تصاویر موجب خسته شدن کاربران می شود.

استفاده از ویدئو

کاربران به محتوای ویدئویی نسبت به محتوای متنی و تصویری علاقه بیشتری دارند و به همین دلیل است که می توان به کمک محتوای ویدئویی نرخ پرش وب سایت را کاهش داد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *