نکاتی برای نوشتن یک شعار تبلیغاتی موفق

نکات نوشتن شعار تبلیغاتی

نوشتن یک شعار تبلیغاتی خوب و موفق اصلا کار راحتی نیست و به مهارت احتیاج دارد. در این مقاله با برخی نکات برای نوشتن شعار تبلیغاتی آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

شعار تبلیغاتی چیست؟

بهتر است ابتدا کمی با معنی و مفهوم شعار تبلیغاتی آشنا شویم. شعار تبلیغاتی عبارتی کوتاه است که به راحتی به خاطر سپرده می شود. این شعارها به منظور جلب کردن توجه مخاطبان به محصولات یا خدمات و… یک کسب و کار، در کمپین های تبلیغاتی استفاده می شود.

مختصر بودن

شعارهای تبلیغاتی زمانی که مختصر باشند راحت تر در ذهن باقی می مانند. بنابراین یک نکته که هنگام نوشتن شعار باید مد نظر قرار دهید این است که تلاش کنید تعداد کلمات آن زیاد نشود. بسیاری از شعارهای خوب حداکثر 6 یا 7 کلمه ای هستند حتی برخی نمونه 2 یا 3 کلمه ای نیز می باشند.

صرف زمان

همانطور که گفته شد نوشتن شعار تبلیغاتی کار ساده ای نیست؛ بنابراین اگر می خواهید شعارتان موفق و خوب باشد وقت کافی برای نوشتن آن صرف کنید.

منحصر به فرد بودن

این که از شعارهای موفق و معروف الهام بگیرید ایرادی ندارد؛ اما نباید تقلید کنید. شعارهایی که به این صورت نوشته می شوند نه تنها مخاطبان را جذب نمی کنند؛ بلکه حتی ممکن است دردسرهای کپی رایت با خود به همراه داشته باشند. بنابراین شعار تبلیغاتی خود را به صورت منحصر به فرد بنویسید.

نکات نوشتن شعار تبلیغاتی

تمرکز روی وجه تمایز با رقبا

به این فکر کنید که کسب و کار شما نسبت به رقبایتان چه مزیت و وجه تمایزی دارد؟ سپس شعار تبلیغاتی خود را به گونه ای بنویسید که آن وجه تمایز را به خوبی مشخص کند و روی آن تمرکز داشته باشد.

ریتم داشتن

افراد آهنگ کلمات را راحت تر از خود کلمات به خاطر می سپرند. بنابراین خوب است اگر بتوانید کلمات شعار تبلیغاتی خود را به گونه ای کنار هم قرار دهید که ریتم داشته باشد. البته در اینجا نباید مفهوم فراموش شود و کلمات بی معنی و مفهوم صرفا برای ریتم داشتن در کنار هم قرار گیرند.

قابل خواندن بودن

نکته دیگری که در نوشتن شعار تبلیغاتی باید مد نظر داشته باشید این که شعار باید به راحتی خوانده شود و نباید به گونه ای مبهم نوشته شود. استفاده از دستور زبانی صحیح بسیار مهم است.

صادقانه بودن

شعار تبلیغاتی خود را به گونه ای بنویسید که صداقت داشته باشد و از دادن وعده هایی که عمل کردن به آن ها غیر ممکن است خودداری کنید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید و می خواهید کار طراحی آن را به یک طراح حرفه ای بسپارید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *