راهکارهایی برای افزایش امنیت وب سایت

افزایش امنیت وب سایت

امنیت وب سایت یکی از مهم ترین مسائلی است که باید مد نظر قرار گیرد. در این مقاله چند راهکار برای افزایش امنیت وب سایت را گردآوری کرده ایم؛ پس با ما همراه باشید.

استفاده از رمز عبور قوی

قطعا رمز عبور مورد استفاده شما باید به اندازه کافی قوی باشد. برای این منظور نکاتی را باید رعایت کنید؛ به عنوان مثال از رمز عبورهایی که ۱۲ کاراکتر یا بیشتر دارند استفاده کنید و در آن حروف بزرگ و کوچک و اعداد قرار دهید. همچنین رمز عبور خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

به روزرسانی وب سایت

سعی کنید همیشه بررسی کنید که آیا آپدیت های جدید ارائه شده است یا خیر. در این زمینه باید به روزرسانی پلاگین ها را نیز در نظر داشته باشید.

استفاده از پلاگین های امنیتی

پلاگین های امنیتی مختلفی وجود دارند که می توانند برای بهبود امنیت وب سایت مورد استفاده قرار گیرند. برخی از این پلاگین ها رایگان و برخی پولی اند. از جمله پلاگین های امنیتی وب سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • WordFence
  • BulletProof Security
  • iThemes Security
  • Security Sucuri

استفاده از هاست معتبر

ممکن است استفاده از هاست های معتبر هزینه بیشتری برایتان به همراه داشته باشد؛ اما این کار تاثیر خوبی در بهبود امنیت وب سایت دارد. اما چرا؟ در پاسخ باید بگوییم که هاست های معتبر به مساله امنیت اهمیت زیادی می دهند چرا که اگر مشکلی در این زمینه برایشان رخ دهید؛ وب سایت های زیادی تحت تاثیر قرار می گیرند.

افزایش امنیت وب سایت

پشتیبان گیری از داده ها

با پشتیبان گیری از داده ها در صورت وقوع حادثه می توانید اطلاعات خود را بازیابی کنید. بنابراین پیشنهاد می شود که همیشه نسخه پشتیبان قوی و به روز شده داشته باشید. حتی می توانید در این زمینه کمی اصراف کنید و از نسخه پشتیبان خود نیز پشتیبان تهیه کنید! اگر وب سایت شما وردپرسی است می توانید از افزونه هایی مانند  UpdraftPlus یا BlogVault برای تهیه نسخه پشتیبان بهره بگیرید.

آنالیز امنیت وب سایت

پیشنهاد می شود به طور روزانه امنیت وب سایت خود را آنالیز کنید. براین این منظور ابزارهای رایگانی وجود دارند که می توانند برای بررسی مختصر وب سایت مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از یک افزونه آنالیز امنیت نیز گزینه مناسبی است.

عدم استفاده از افزونه های نامعتبر

از افزونه ها یا کامپوننت هایی که توسط شرکت های ناشناخته ارائه شده اند؛ استفاده نکنید. چرا که حتی ممکن است آن ها توسط هکرها ایجاد شده باشند. برخی افراد تصور می کنند که اگر یک افزونه یا کامپوننت پولی است پس معتبر است؛ در حالی که چنین نیست و ممکن است افزونه ها و کامپوننت های پولی هم برای وب سایت شما مشکل ساز باشند.

همکاری با متخصصین امنیت وب سایت

راه کارهایی که در این مقاله ارائه شد راه هایی ساده برای بهبود امنیت وب سایت بود. اما برای برخی فرآیند های تخصصی تر می توانید از متخصصین امنیت وب سایت کمک بگیرید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید و می خواهید طراحی آن به حرفه ای ترین شکل ممکن انجام شود؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *