آشنایی با نکات مهم در بهبود تجربه کاربری وب سایت

نکات مهم در بهبود تجربه کاربری وب سایت

تجربه کاربری خوب موجب می شود که افرادی که وارد وب سایت می شوند؛ تمایل به ماندن در آن داشته باشند. در این مقاله با برخی از نکات مهم در بهبود تجربه کاربری وب سایت آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
سرعت بالا
هیچ کس دوست ندارد مدت زیادی منتظر بارگذاری یک صفحه از وب سایت بماند. بنابراین بسیار مهم است که سرعت وب سایت بالا باشد. راهکارهای مختلفی برای بهبود سرعت وب سایت وجود دارد؛ از جمله:
• انتخاب هاست مناسب
• کاهش سایز تصاویر
• استفاده از افزونه های سریع تر و قالب های مناسب
• و…
سادگی
یکی دیگر از نکات مهم در بهبود تجربه کاربری، سادگی است. به این معنی که مطالب وب سایت باید به راحتی و بدون شلوغی در دسترس کاربران قرار گیرند. همچنین درک مطالب باید برای آن ها ساده باشد؛ به عبارتی مطالب باید به صورت ساده و روان نوشته شوند.
طراحی ریسپانسیو
امروزه کاربران برای جست و جو در اینترنت از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند. نکته ای که در اینجا مطرح است این است که ابعاد صفحه نمایش این دستگاه ها با یکدیگر تفاوت دارد و وب سایت باید در همه آن ها به خوبی نمایش داده شود. چنین چیزی از طریق طراحی وب سایت ریسپانسیو ممکن است. در حقیقت در طراحی ریسپانسیو، وب سایت تنها یک بار طراحی می شود؛ اما در هر دستگاه متناسب با ابعاد صفحه نمایش آن به نمایش در می آید.
نکات مهم در بهبود تجربه کاربری وب سایت
توجه به منوها
کاربران از طریق منوها می توانند به بخش های مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. نکات مختلفی در طراحی منوها وجود دارد؛ از جمله:
• در دسترس بودن
• ساده و گویا بودن
• هدف مند بودن ترتیب موضوعات
• و…
استفاده از تصاویر باکیفیت
در وب سایت هایی که به منظور معرفی محصولات از تصاویر استفاده می کنند؛ مهم است که تصاویر مورد استفاده از کیفیت کافی برخوردار باشند و همچنین به گونه ای باشند که به کاربران درک خوبی از محصول بدهند. به عنوان مثال از فاصله و زوایای مناسبی گرفته شده باشند.
استفاده از فضای سفید
منظور فضای سفید فضاهایی مانند فضای طرفین یا بین پاراگراف ها و… است. ممکن است این مورد بی اهمیت به نظر برسد؛ اما در واقع استفاده مناسب از آن می تواند در بهبود تجربه کاربری تاثیرگذار باشد.
استفاده از فونت مناسب
متن های وب سایت باید خوانا باشند و به همین دلیل است که انتخاب یک فونت استاندارد و خوانا مهم است.
سادگی فرم ها
برخی از وب سایت ها دارای فرم هایی می باشند؛ به عنوان مثال ممکن است یک وب سایت برای ثبت نام یا خرید و… فرم داشته باشد. نکته مهم در مورد این فرم ها این است که باید تا حد ممکن خلاصه باشند و سوالات اضافه در آن ها وجود نداشته باشد.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *