نکات طراحی پاپ آپ وب سایت

نکات طراحی پاپ آپ وب سایت

اگر مایل به استفاده از پاپ آپ در وب سایتتان هستید؛ باید دقت زیادی در طراحی آن به خرج دهید. چرا که بسیاری از کاربران از پاپ آپ ها خوششان نمی آید و حتی گوگل نیز برای برخی پاپ آپ ها جریمه در نظر گرفته است. در این مقاله با برخی از نکات طراحی پاپ آپ وب سایت آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

هدف از استفاده از پاپ آپ

پاپ آپ باید فقط به منظور بهبود ارتباط با کاربران و در راستای اهداف اصلی استفاده شود؛ چرا که استفاده بیش از حد از پاپ آپ موجب آزردگی کاربران می شود.

زمان نمایش پاپ آپ

بسیاری از کاربران هنگامی که بلافاصله بعد از ورود به یک وب سایت با پاپ آپ مواجه می شوند؛ بدون توجه به آن سریعا آن را می بندند. چنین پاپ آپ هایی تاثیر منفی زیادی روی وب سایت دارند؛ به عنوان مثال موجب کاهش بازگشت کاربران می شوند؛ به سئو وب سایت لطمه می زند؛ و…

استفاده کمتر از فیلدهای فرم

اطلاعات دریافتی در پاپ آپ باید تا مختصر و ساده باشد. کاربران نسبت به درخواست اطلاعات زیاد واکنش خوبی ندارند.

ریسپانسیو بودن پاپ آپ

همانطور که می دانید امروزه کاربران از دستگاه های مختلفی برای ورود به وب سایت ها استفاده می کنند که ابعاد صفحه نمایش این دستگاه ها متفاوت است. بنابراین بسیار مهم است که وب سایت به صورت ریسپانسیو طراحی شود تا به خوبی در همه دستگاه ها مشاهده شود. حال نکته مهم این است که اگر قرار است در وب سایت از پاپ آپ استفاده کنید؛ آن پاپ آپ باید ریسپانسیو باشد.

نکات طراحی پاپ آپ وب سایت

متناسب با طراحی و برند سازی وب سایت

عدم هماهنگی میان پاپ آپ و وب سایت مساله خوش آیندی نیست. بنابراین در طراحی پاپ آپ باید به استفاده از رنگ، فونت، کادر و… مناسب و هماهنگ با وب سایت توجه شود.

محتوای ارزشمند

خوب است که کاربران وقتی که پاپ آپ را مشاهده می کنند؛ با محتوای ارزشمند و خوب مواجه شوند. به عنوان مثال ممکن است کاربران واکنش خوبی به پاپ آپی که از آن ها درخواست عضویت درخبرنامه می کند نداشته باشند. اما قرار دادن نسخه الکترونیکی یک کتاب احتمالا موجب واکنش بهتری از کاربران می شود.

تعداد دفعات نمایش پاپ آپ

اگر کاربران هنگام بازدید از وب سایت شما چند بار پاپ آپ ببینند؛ احتمالا تصمیم به ترک وب سایت می گیرند. بنابراین دقت کنید که پاپ آپ را نباید بیش از 1 بار به کاربر نمایش دهید.

تست پاپ آپ

اگر هر کاری می کنید؛ پاپ آپ شما نتیجه رضایت بخشی نمی دهد؛ پیشنهاد می کنیم آن را تغییر دهید و تست کنید.

تیم منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که می تواند شما را در راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *