نکات مهم در انتخاب رمز عبور در وب سایت

نکات انتخاب رمز در وب سایت

در صورتی که یک وب سایت از رمز عبوری استفاده کند که به اندازه کافی قوی نیست؛ هکرها با تلاش مختصر می توانند آن رمز عبور را به دست آورند. به عنوان مثال ممکن است رمز عبور را حدس بزنند یا از ابزارهای مختلف برای به دست آوردن آن استفاده کنند. در این مقاله با برخی از نکات مهم در انتخاب رمز عبور در وب سایت آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
چرا باید در انتخاب رمز عبور در وب سایت دقت کرد؟
بهتر است ابتدا ببینیم توجه به رمز عبور چرا تا این حد اهمیت دارد. هر روزه هزاران وب سایت مورد حمله ی هکرها، بدافزارها و ویروس ها قرار می گیرند و بنابراین می توان گفت که امنیت یکی از مسائل بسیار مهم برای هر وب سایت است. بهبود امنیت وب سایت از طریق راهکارهای مختلفی می تواند انجام شود؛ از جمله:
• استفاده از پلاگین های امنیتی
• استفاده از هاست معتبر
• آنالیز امنیت وب سایت
• عدم استفاده از افزونه های نامعتبر
• همکاری با متخصصین امنیت وب سایت
پشتیبان گیری از داده ها
• به روزرسانی وب سایت
• و…
اما یکی دیگر از راهکارهایی که در بهبود امنیت وب سایت به شما کمک می کند؛ انتخاب رمز عبور قوی و مطمعن است. در ادامه با برخی از نکات مهم در انتخاب رمز عبور در وب سایت آشنا می شویم.
نکات انتخاب رمز در وب سایت
انتخاب رمز عبور غیر قابل پیشبینی
افراد زیادی هستند که از رمزهایی مانند 1234567890 یا تاریخ تولدشان یا حروف متوالی استفاده می کنند. چنین رمزهایی بسیار قابل پیشبینی هستند و بنابراین استفاده از آن ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
انتخاب رمز عبور طولانی
به نظر شما زمانی که یک رمز تعداد کاراکترهای کمتری داشته باشد حدس زدن آن آسان تر است یا زمانی که طولانی و دارای کاراکترهای زیاد باشد؟ قطعا هرچه رمز عبور طولانی تر باشد مطمعن تر است. شاید با برخی سیستم ها مواجه شده باشید که برای تعیین رمز عبور به یک حداقل تعداد کاراکتر نیاز دارند.
انتخاب رمز عبور پیچیده
با پیچیده تر کردن رمز عبور احتمال حدس زدن آن پایین می آید. اما چگونه می توان یک رمز عبور را پیچیده کرد؟ از طریق افزودن اعداد، استفاده از حروف کوچک و بزرگ، استفاده از کاراکترهای خاص چنین چیزی ممکن می شود.
انتخاب رمز عبور متفاوت
شاید شما هم جزو افرادی باشید که برای تمام حساب های خود از یک رمز عبور استفاده می کنند. در این صورت اگر یک هکر فقط یکی از این حساب ها را هک کند؛ چه اتفاقی رخ می دهد؟ در حقیقت استفاده از رمز عبور تکراری موجب آن می شود که نه تنها وب سایت شما، بلکه زندگی شخصیتان نیز صدمه ببیند. بنابراین بسیار مهم است که در حساب های مختلف از رمزهای متفاوت استفاده شود.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به صورت کاملا اصولی طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *