نکات مهم در نوشتن عنوان محتوا

نکات نوشتن عنوان محتوا

نوشتن عنوان جذاب یکی از مهم ترین بخش های تولید محتوا است؛ چرا که کاربران ابتدا عنوان محتوا را می بینند و اگر عنوان برایشان جالب باشد وارد وب سایت می شوند. در این مقاله برخی از نکاتی که به شما در نوشتن عنوان های جذاب کمک می کنند را گرد آوری کرده ایم؛ پس با ما همراه باشید.

قابل درک بودن

برخی افراد گمان می کنند که اگر از کلمات سنگین در عنوان محتوا استفاده کنند؛ عنوان جذاب تری نوشته اند. در حالی که کاربران مایل به مطالعه چنین محتوایی نیستند. شما باید در عنوان از کلمات قابل درک استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می شود که یک عنوان خاص بنویسید و از کلی گویی نیز بپرهیزید.

استفاده از کلمات کلیدی

می توانید از کلمات کلیدی در عنوان خود استفاده کنید و به این ترتیب به سئو وب سایت نیز کمک کرده باشید. خصوصا در محتواهای همیشه سبز استفاده از کلمات کلیدی در عنوان پیشنهاد می شود.

سوالی بودن عنوان

با نوشتن یک عنوان سوالی برای محتوای خود موجب کنجکاوی کاربر می شوید. همچنین کاربران اگر ببینند که عنوان محتوا درواقع سوال خودشان است؛ حس می کنند که حتما با خواندن آن محتوا پاسخ خود را می یابند. البته نکته مهم در اینجا این است که محتوا باید حتما به سوال مطرح شده در عنوان پاسخ دهد؛ در غیر این صورت اعتماد به وب سایتتان از بین می رود.

استفاده از نقل قول

اگر فرد مشهوری در زمینه مرتبط با محتوای شما نقل قولی دارد؛ می توانید از آن نقل قول در عنوان محتوا استفاده کنید.

نکات نوشتن عنوان محتوا

قرار دادن عبارت بیشتر بدانید در عنوان

کاربران می خواهند درمورد موضوع مد نظرشان بیشتر بدانند. بنابراین اگر عنوان محتوا به آن ها بگوید که در صورت مطالعه محتوا به اطلاعاتشان افزوده می شود؛ آن ها رغبت بیشتری نسبت به خواندن آن خواهد داشت. برای این منظور شما می توانید از عبارت بیشتر بدانید در عنوان محتوای خود استفاده کنید.

الهام گرفتن از عناوین رقبا

اگر در نوشتن عنوان برای یک محتوا به بن بست رسیده اید؛ می توانید به سراغ عناوین رقبایتان بروید و از آن ها الهام بگیرید. البته نه این که عناوین آن ها را کپی کنید!

استفاده از عدد در عنوان

وجود عدد در عنوان موجب افزایش تعامل کاربران با محتوا می شود. دبرا جیسون می گوید مغز انسان به اعداد علاقه دارد و از آن استقبال می کند. جالب است بدانید استفاده از اعداد فرد نسب به اعداد زوج بیشتر موجب واکنش کاربران می شود.

استفاده از صفات عالی

منظور از صفات عالی صفاتی مانند جدیدترین، بزرگ ترین، بهترین و… است که اگر در عنوان قرار گیرد می تواند جذابیت آن را افزایش دهد.

در نهایت برای این که ببینید آیا عنوان جذابی برای محتوایتان نوشته اید یا خیر؛ پیشنهاد می کنیم خودتان را به جای کاربران بگذارید. آیا خودتان روی این عنوان کلیک می کنید؟

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت که می تواند وب سایت مد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی کند. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *