طراحی وب سایت چگونه روی سئو تاثیر می گذارد؟

رابطه طراحی وب سایت و سئو

عوامل مختلفی روی سئو وب سایت تاثیر می گذارند که یکی از این عوامل طراحی وب سایت است. با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم طراحی وب سایت چگونه روی سئو تاثیر می گذارد.

طراحی وب سایت چگونه روی سئو تاثیر می گذارد؟

یکی از مواردی که موتورهای جست و جو به آن توجه می کنند این است که بازدیدکنندگان یک وب سایت چقدر زمان در آن وب سایت صرف می کنند. حال اگر طراحی وب سایت با ایراداتی همراه باشد؛ موجب می شود بازدیدکنندگان به سرعت وب سایت را ترک کنند که این موضوع تاثیر بدی روی رتبه وب سایت دارد. بنابراین طراحی وب سایت می تواند روی سئو وب سایت تاثیر داشته باشد.

رابطه طراحی وب سایت و سئو

چه مواردی در طراحی وب سایت روی سئو تاثیر می گذارند؟

موارد مختلفی در طراحی وب سایت روی سئو موثر اند؛ از جمله:

  • ریسپانسیو بودن وب سایت: ریسپانسیو بودن وب سایت موجب می شود وب سایت در دستگاه های مختلف به خوبی ارائه شود. گوگل برای وب سایت هایی که به نحوی طراحی شده اند که کاربران راحت تر باشند؛ ارزش بیشتری قائل است. بنابراین ریسپانسیو بودن وب سایت تاثیر خوبی روی سئو دارد.
  • سرعت بارگذاری وب سایت: سرعت بارگذاری یک وب سایت از جمله عوامل تاثیر گذار در سئو است و طراحی وب سایت نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در سرعت بارگذاری وب سایت است.
  • ناوبری منظم: اگر می خواهید کاربران وقت زیادی را در وب سایتتان سپری کنند؛ باید وب سایت را به گونه ای طراحی کنید که آن ها به راحتی بتوانند صفحات و منوها را پیدا کنند. بنابراین وجود بیش از ۷ لینک در سطح بالا در ناوبری پیشنهاد نمی شود.
  • زیبایی وب سایت: یک وب سایت زیبا و جذاب کاربران را به خود جذب می کند و از طرف دیگر یک وب سایت که از زیبایی کافی برخوردار نیست bounce rate بالایی دارد. بنابراین باید به عواملی مانند رنگ‌ ها، فونت ها، گرافیک و… توجه داشته باشد.
  • پاپ آپ ها: اگر می خواهید از پاپ آپ ها استفاده کنید؛ تنها از یک پاپ آپ استفاده کنید که موقع خروج کاربران از وب سایت به آن ها نمایش داده می شود. وجود تعداد زیادی پاپ آپ که پس از ورود کاربر به او نمایش داده می شوند؛ هم اعتبار وب سایت را زیر سوال می برند و هم موجب خروج کاربران از وب سایت می شوند.
  • پخش خودکار موسیقی یا ویدیو: برخی وب سایت ها برای افزایش پویایی خود از پخش خودکار موسیقی یا ویدیو پس از لود شدن صفحه اصلی استفاده می کنند. این ویژگی می تواند موجب عصبانی شدن کاربران شود.

منتوروید چه خدماتی در زمینه طراحی وب سایت ارائه می دهد؟

همانطور که مشاهده کردید؛ طراحی وب سایت تاثیر زیادی در سئو دارد و بنابراین کیفیت طراحی وب سایت بسیار مهم است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید می خواهید طراحی آن به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. تیم منتوروید یک تیم حرفه ای و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *