دیجیتال مارکتر به فردی گفته می شود که روش های دیجیتال مارکتینگ را انجام می دهد. در این مقاله با برخی از ویژگی های یک دیجیتال مارکتر موفق آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
به روز بودن
دنیای امروز دائما در حال تغییر است و بنابراین برای یک دیجیتال مارکتر بسیار مهم است که بتواند خود را به روز نگه دارد. یک دیجیتال مارکتر موفق باید بتواند استراتژی های خود را با ترندها و اخبار متناسب نگه دارد.
علاقه مند به یادگیری
یکی دیگر از ویژگی های یک دیجیتال مارکتر موفق، علاقه مند بودن به یادگیری است. که البته این مورد ارتباط نزدیکی با به روز بودن دارد و حتی می توان این دو را هم معنی دانست.
آشنایی با برنامه نویسی
دیجیتال مارکترها نیازی به دانش تخصصی در زمینه برنامه نویسی ندارند؛ اما برخورداری از آشنایی کلی با مواردی همچون html، css، دانستن مفهوم کدها و کلیات زبان برنامه نویسی برای یک دیجیتال مارکتر موفق ضروری است.
آشنایی با ابزارهای گرافیکی
کارهای گرافیکی وظیفه یک گرافیست است. اما دیجیتال مارکترها هم باید توانند کارهایی مانند طراحی یک بنر با یک دکمه CTA یا کال تو اکشن ساده و یا ریسایز و ایجاد تغییرات کلی در تصاویر را داشته باشند.
ویژگی های دیجیتال مارکتر موفق
مهارت در نویسندگی
محتوای با کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از جمله دلایل اهمیت محتوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• در کسب و کارهای اینترنتی که امکان صحبت مستقیم با مخاطبین وجود ندارد؛ ایجاد اعتماد از طریق تولید محتوا می تواند انجام شود.
• تولید محتوا در شناخته شدن و ارتقای برند تاثیر دارد.
• تولید محتوا موجب کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبین می شود.
• با تولید محتوای با کیفیت و حرفه ای می توان به دیگران حرفه و کاربلد بودن را نشان داد و آن ها را به مشتری تبدیل کرد.
• و…
بنابراین مهارت در نویسندگی نیز یکی از ویژگی های یک دیجیتال مارکتر موفق است. البته در کنار مهارت در نویسندگی، مهارت در سئو نیز لازم است. سئو به مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژیک وب سایت ها گفته می شود که با استفاده از آن می توان عملکرد یک وب سایت را بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو بهبود بخشید و موجب جذب بازدیدکنندگان شد.
مهارت در استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
امروزه ابزارهای مختلفی وجود دارند که می توانند در زمینه دیجیتال مارکتینگ مفید واقع شوند. از جمله این ابزارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• گوگل آنالیتیکس
• گوگل وب مستر تولز
• توییتر آنالیتیکس
• و…
یک دیجیتال مارکتر باید بتواند از این ابزارها استفاده کند.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 1 = 3

پست های مرتبط