عوامل موثر بر هزینه سئو وب سایت

عوامل موثر بر هزینه سئو

اگر شما هم قصد برون سپاری سئو وب سایت خود را دارید؛ حتما متوجه شده اید که هیچ قیمت و تعرفه مشخصی برای سئو وجود ندارد. در حقیقت هزینه سئو یک وب سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم برخی از این عوامل را بررسی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

بد نیست ابتدا کمی با مفهوم سئو آشنا شویم. سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی برای موتورهای جست و جو می باشد. سئو به منظور بهبود عملکرد یک وب سایت مطابق با استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان انجام می شود.

عوامل موثر بر هزینه سئو

عوامل موثر بر هزینه سئو وب سایت

عوامل مختلفی بر روی هزینه سئو وب سایت تاثیر می گذارند؛ از جمله:

  • میزان رقابت در کلمات کلیدی: شاید بتوان میزان رقابت در کلمات کلیدی را اصلی ترین عامل تاثیرگذار در هزینه سئو وب سایت دانست. در این زمینه بررسی وب سایت های رقیب ضروری است. با جست و جوی یک کلمه کلیدی خاص متوجه خواهید شد که چند نتیجه در صفحه اول نمایش داده می شود. این نتایج همان رقبای شما هستند.
  • حجم پروژه: حجم پروژه عامل دیگری است که در هزینه سئو وب سایت تاثیر دارد. طبیعتا هزینه بهینه سازی تمامی موارد با هزینه بهینه سازی چند مورد مانند تصاویر، بک لینک ها و… تفاوت دارد.
  • ابعاد وب سایت: قطعا هزینه سئو یک وب سایت فروشگاهی با تعداد بسیار زیادی از محصولات با هزینه سئو یک وب سایت که تعداد صفحات آن به ۵۰ عدد هم نمی رسد؛ متفاوت است.
  • شرایط وب سایت: منظور از شرایط وب سایت این است که آیا قبلا اقدامی برای بهینه سازی وب سایت آن هم به درستی صورت گرفته است یا خیر؟ اگر چنین اقداماتی انجام شده باشد؛ می تواند موجب کاهش هزینه مورد نیاز شود.
  • صبر شما: به طور کلی بهینه سازی وب سایت چیزی نیست که یک شبه انجام شود و فرآیندی زمان بر است. اما اگر پروژه با فوریت بیشتری نسبت به حالت عادی همراه باشد؛ موجب افزایش هزینه لازم می شود.
  • تولید محتوا: تولید محتوای با کیفیت یکی از مهم ترین اقدامات در زمینه سئو است. طبیعتا اگر درخواست تولید محتوای خوب را نیز داشته باشید؛ باید هزینه بیشتری برای بهینه سازی وب سایتتان بپردازید.
  • نحوه طراحی وب سایت: اگر وب سایت شما طراحی مناسبی نداشته باشد؛ نیاز به باز طراحی دارد. در این صورت هزینه باز طراحی نیز به هزینه سئو وب سایت افزوده می شود.
  • وضعیت فنی وب سایت: عواملی مانند وضعیت فنی وب سایت، تکنولوژی استفاده شده در طراحی وب سایت و عمر دامنه نیز در هزینه سئو تاثر گذارند. همچنین به طور کلی هزینه سئو در برخی سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا، دروپال، مجنتو و… بیشتر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

منتوروید یک تیم با تجربه و قدرتمند در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل طراحی کند. جالب است بدانید که اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *