چه اشتباهاتی به سئو وب سایت صدمه می زنند؟

اشتباهات سئو

امروزه سئو به یکی از مهم ترین مسائل وب سایت ها تبدیل شده است. در این مقاله می خواهیم برخی از عوامل و اشتباهاتی که به سئو وب سایت ها صدمه وارد می کنند را بررسی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

انتشار محتوای تکراری

محتوای تکراری یکی از عواملی است که به سئوی وب سایت صدمه می زند و موجب از دست دادن رتبه می شود. برای جلوگیری از انتشار محتوای تکراری می توانید از ابزارهای سئو که چنین قابلیتی را دارند استفاده کنید. به عنوان مثال یکی از این ابزارها SEMrush است.

تولید محتوای بی هدف

محتوای خوب محتوایی است که موجب دیده شدن وب سایت شما شود. اما یکی از اشتباهات در زمینه سئو تولید محتوا تنها به هدف افزایش محتواهای موجود در وب سایت است.

بی توجهی به سرعت وب سایت

پایین بودن سرعت وب سایت موجب می شود کاربران شما از وب سایتتان خارج شوند؛ ربات های موتور جست و جو حساس شوند؛ و در نهایت رتبه صفحات وب سایت شما کاهش یابد. شما می توانید از طریق برخی راهکارها سرعت وب سایت خود را افزایش دهید؛ به عنوان مثال استفاده از یک هاست پر سرعت یکی از این راهکارهاست.

بهینه سازی نکردن تصاویر و ویدئوها

اگر شما تصاویری که فرمت و سایز آن ها بهینه سازی نشده در وب سایت خود قرار دهید؛‌ بارگزاری صفحات بیشتر طول می کشد که این مساله به سئوی وب سایت شما آسیب می زند. بنابراین برای جلوگیری از این امر تصاویر و ویدیوهای وب سایتتان را بهینه سازی کنید.

فراموش کردن سئوی محلی

سئوی محلی به وب سایت شما کمک می کند تا مخاطبانی در شهر خودتان جذب کنید و خدمات خود را به آن ها ارائه دهید و یا اینکه محصولاتتان را به آن ها بفروشید. فراموش کردن سئوی محلی موجب از دست رفتن این مخاطبان می شود.

اشتباهات سئو

خرید بک لینک بی کیفیت

بک لینک یکی از مواردی است که تاثیر زیادی روی سئوی وب سایت دارد. نکته ای که در مورد بک لینک باید بدانید این است که اگر به صورت ناگهانی تعداد زیادی بک لینک برای یک وب سایت ایجاد شود؛ به عنوان اسپم شناخته می شود و تاثیر بسیار بدی دارد. بنابراین خرید بک لینک های بی کیفیت یکی دیگر از اشتباهاتی است که به سئوی وب سایت شما آسیب می زند.

بهینه سازی کلمات کلیدی اشتباه

کلمات کلیدی یکی از عوامل بسیار مهمی اند که همیشه باید آن ها در نظر داشته باشیم. اما انتخاب کلمات کلیدی اشتباه و بهینه سازی آن ها موجب می شود که ترافیک کمی جذب کنید و مخاطبانتان نیز پس از مدت کوتاهی وب سایتتان را ترک کنند. برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب باید مواردی را در نظر داشته باشید؛ از جمله:

  • میزان رقابت در منطقه جغرافیایی
  • نرخ تبدیل
  • و…

شما می توانید از ابزارهایی مانند Google AdWords KeywordPlanner ، Google Trends ، SEMrush و Moz Keyword Explorer  برای انتخاب بهتر کلمات کلیدی استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

اشتباه دیگری که در زمینه سئو می توانید مرتکب شوید؛ استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی است. شما با این کار توسط موتورهای جست و جو به عنوان اسپم شناخته می شوید و به این ترتیب با استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی تنها به سئوی وب سایتتان آسیب می زنید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ می توانید با خیال آسوده کار طراحی آن را به تیم منتوروید بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *