قواعد نگارشی در تولید محتوا

قواعد نگارشی در تولید محتوا

یکی از نکات مهمی که در تولید محتوا باید در نظر گرفته شود؛ رعایت قواعد نگارشی است. در این مقاله تعدادی از اساسی ترین قواعد نگارشی را گردآوری کرده ایم؛ پس با ما همراه باشید.

دقت در استفاده از فعل

فعل را در جای درست آن یعنی در انتهای جمله به کار ببرید. همچنین دقت کنید که تناسب میان فعل و فاعل رعایت شود. علاوه بر آن پیشنهاد می شود که یک فعل را بیش از ۲ بار در هر پاراگراف استفاده نکنید.

جمع بستن کلمات

در استفاده از کلمات جمع دقت کنید که کلمات فارسی نباید با شیوه های عربی جمع بسته شوند. برای جمع بستن کلمات فارسی از نشانه های جمع ها و ان استفاده کنید و نه نشانه هایی مانند ات.

پاراگراف بندی

در تولید محتوا به پاراگراف بندی نیز باید دقت کنید. اگر نمی توانید به خوبی تشخیص دهید که در چه مواقعی باید به پاراگراف بعدی بروید؛ می توانید از یک آزمایش ساده استفاده کنید: جدا کردن یک پاراگراف و استفاده از آن در یک جای دیگر باید بدون نیاز به پاراگراف های قبلی و بعدی ممکن باشد.

تقسیم بندی محتوا به بخش های مختلف و توجه به تعداد لغات هر بخش

محتوا نباید با یک عنوان شروع شود و تمام پاراگراف ها در زیر آن عنوان نوشته شود و بهتر است محتوا را به بخش های مختلف تقسیم کرد. هر بخش تعدادی پاراگراف است که در زیر یک عنوان آورده می شوند. دقت کنید که پاراگراف های هر بخش باید با یکدیگر یکپارچه باشند. نکته دیگر این است که اگر هر بخش بیش از حد طولانی شود؛ مخاطبان را خسته می کند و آن ها تمایلی به مطالعه باقی محتوا نشان نمی دهند. بنابراین تعداد لغات هر بخش باید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کلمه باشد.

قواعد نگارشی در تولید محتوا

قرار گیری درست نشانه مفعول

نشانه مفعول را است که باید در نزدیک ترین مکان به مفعول قرار گیرد. مثال زیر را در نظر بگیرید:

شکل غلط: در حال حاضر صاحبان کسب و کارها مراجعه به طراحان حرفه ای وب سایت که از تجربه بالایی برخوردارند را ترجیح می دهند.

شکل درست: در حال حاضر صاحبان کسب و کارها مراجعه به طراحان حرفه ای وب سایت را- که از تجربه بالایی برخوردارند- ترجیح می دهند.

استفاده از علائم سجاوندی

منظور از علائم سجاوندی نقطه، ویرگول، نقطه ویرگول، پرانتز، گیومه و… است که باید در جای درست استفاده شود.

حذف به قرینه لفظی

می توان از حذف به قرینه لفظی برای جلوگیری از تکرار شدن افعال در متن استفاده کرد. اما باید در انجام درست آن دقت کرد. مثال زیر را در نظر بگیرید:

شکل غلط: من یک محتوا را مطالعه و آن را برای دوستم فرستادم.

شکل درست: من یک محتوا را مطالعه کردم و آن را برای دوستم فرستادم.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید و می خواهید که طراحی آن به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *