طراحی وب سایت ریسپانسیو چیست؟

وب سایت ریسپانسیو

یکی از مسائلی که امروزه در زمینه طراحی وب سایت اهمیت فراوانی دارد؛ طراحی وب سایت ریسپانسیو است. در این مقاله کمی با این موضوع آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

طراحی وب سایت ریسپانسیو چیست؟

ریسپانسیو یک واژه انگلیسی به معنای واکنش گرا است. در دنیای طراحی وب سایت طراحی ریسپانسیو روشی است که موجب می شود وب سایت در دستگاه های مختلف به خوبی ارائه شود. در حقیقت در طراحی ریسپانسیو، وب سایت تنها یک بار طراحی می شود؛ اما در هر دستگاه متناسب با ابعاد صفحه نمایش آن به نمایش در می آید.

اولین طراحی وب سایت ریسپانسیو به سال ۲۰۰۱ بازمی گردد و مربوط به شرکت خودروسازی آئودی آلمان است. این وب سایت که Audi.com است؛ توسط شرکتی به نام Razorfish به گونه ای طراحی شد که در مرورگرهای مختلف و کاربردی در آن زمان مثل اینترنت اکسپلورر و یا نت اسکیپ، متناسب با آن از روی سرور، حالت طراحی شده به نمایش درآید. البته عبارت طراحی وب سایت ریسپانسیو برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط فردی به نام Ethan Marcotte در یک مقاله به منظور نمایش بعضی از المان های مهم وب سایت به کار برده شد.

چرا طراحی وب سایت ریسپانسیو مهم است؟

در گذشته افراد تنها از طریق کامپیوترها و با استفاده از مرورگرها می توانستند وارد وب سایت ها شوند. اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه افراد به انواع دستگاه های جدید مانند تلفن های هوشمند یا تبلت ها و… دسترسی دارند و با استفاده از آن ها وارد وب سایت ها می شوند. از آنجایی که ابعاد صفحه نمایش این دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین بسیار مهم است که وب سایت ها به گونه ای طراحی شوند که در همه آن ها به خوبی مشاهده شوند. به همین دلیل است که طراحی وب سایت ریسپانسیو بسیار مهم است.

وب سایت ریسپانسیو

آیا ریسپانسیو بودن وب سایت روی سئو تاثیر دارد؟

بله! گوگل برای وب سایت هایی که به کاربران خود اهمیت می دهند و به گونه ای طراحی شده اند که کاربران راحت تر باشند؛ ارزش بیشتری قائل است. بنابراین ریسپانسیو بودن وب سایت تاثیر خوبی روی سئو دارد.

مزایای طراحی وب سایت ریسپانسیو

طراحی وب سایت ریسپانسیو از مزایای فراوانی برخوردار است؛ از جمله:

  • از طریق طراحی وب سایت ریسپانسیو در وقت و تلاشی که صرف طراحی برای دستگاه های مختلف می شود؛ صرفه جویی می شود.
  • در وب سایت های ریسپانسیو تنها یک نسخه از وب سایت وجود دارد که باید به روزرسانی شود.
  • و…

تست ریسپانسیو بودن وب سایت

اگر می خواهید ببینید که آیا وب سایتتان در دستگاه های مختلف به خوبی نمایش داده می شود یا خیر؛ می توانید از ابزارهایی که میزان ریسپانسیو بودن وب سایت را بررسی می کنند؛ استفاده کنید. به عنوان مثال یکی از این ابزارها ابزار گوگل است.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت قدرتمند و البته ریسپانسیو هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *