نکات مهم در طراحی وب سایت ریسپانسیو

نکات طراحی وب سایت ریسپانسیو

یکی از موارد مهم برای هر وب سایت، ظراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا است. در این مقاله با چند نکته در خصوص طراحی وب سایت ریسپانسیو آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

طراحی وب سایت ریسپانسیو چیست؟

بهتر است ابتدا کمی با مفهوم طراحی وب سایت ریسپانسیو آشنا شویم. امروزه کاربران با استفاده از دستگاه های مختلفی وارد وب سایت ها می شوند. نکته مهم در مورد این دستگاه ها متفاوت بودن ابعاد صفحه نمایششان است. بنابراین وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که در همه دستگاه ها به خوبی بتوان آن را مشاهده کرد. چنین چیزی از طریق طراحی وب سایت ریسپانسیو ممکن است. در حقیقت در طراحی ریسپانسیو، وب سایت تنها یک بار طراحی می شود؛ اما در هر دستگاه متناسب با ابعاد صفحه نمایش آن به نمایش در می آید.

در ادامه با برخی نکات طراحی وب سایت ریسپانسیو آشنا خواهیم شد.

حذف پاپ آپ ها

گوگل معتقد است که در تلفن همراه که صفحه نمایش کوچک تری دارد؛ وجود پاپ آپ موجب ضعیف تر شدن تجربه کاربری می شود. البته پاپ آپ ها خود نکاتی دارند و نمی توان گفت که همه آن ها مزاحمت ایجاد می کنند.

بهینه سازی تصاویر

استفاده از تصاویر مرتبط و مناسب برای شما مزایای فراوانی به همراه دارد. نکته ای که در اینجا مطرح است این است که در طراحی ریسپانسیو وب سایت بهینه سازی تصاویر بسیار مهم می باشد.

رفع مشکل محتوای غیر قابل پخش

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با استفاده از تلفن همراه خود در حال گشت و گذار در اینترنت باشید و بخواهید یک ویدئو را مشاهده کنید اما با پیامی مبنی بر غیر قابل پخش بودن آن مواجه شوید. در واقع برخی محتواها وجود دارند که در دستگاه هایی مانند تلفن همراه قابل پخش نیستند؛ به عنوان مثال ممکن است به پخش کننده هایی نیاز داشته باشند که در تلفن همراه پشتیبانی نمی شود. بنابراین در طراحی وب سایت ریسپانسیو این مساله باید مورد توجه قرار گیرد.

بهینه سازی تایپوگرافی

مورد مهم دیگر بهینه سازی تایپوگرافی وب سایت است. (تایپوگرافی شامل مواردی مانند فونت، اندازه سربرگ ها، ارتفاع بین خطوط و… می شود.)

افزایش سرعت لندینگ پیج ها

لندینگ پیج اولین صفحه ای است که یک کاربر در طریق آن وارد وب سایت می شود. این صفحه یک صفحه منحصر به فرد و شاخص است که در راستای اهداف مورد نظر شما ایجاد می شود. در مورد سرعت بارگذاری لندینگ پیج های وب سایت باید بگوییم که هر چه این سرعت بیشتر باشد؛ تعامل هم بیشتر می شود. این مساله در طراحی ریسپانسیو هم اهمیت پیدا می کند.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *