آشنایی با دلایل کاهش بازدید وب سایت

دلایل کاهش بازدید وب سایت

کاهش بازدید وب سایت به دلایل مختلفی صورت می گیرد. در این مقاله با برخی از این دلایل آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

کیفیت پایین محتوای وب سایت

کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند می خواهد اطلاعات جامع و به روز را دریافت کنند و این موضوع برای موتورهای جست و جو نیز مهم است. همچنین موتورهای جست و جو با دقت بالایی می توانند محتواهای با کیفیت را تشخیص دهند. بنابراین اگر بازدید وب سایتتان کم شده است؛ ممکن است به دلیل کیفیت پایین محتواها باشد.

بی توجهی به کلمات کلیدی

اهمیت بسیار زیاد کلمات کلیدی بر کسی پوشیده نیست. بی توجهی به کلمات کلیدی و یا انتخاب غلط آن ها موجب می شود بازدیدکنندگانی وارد وب سایت شما شوند که در واقع مخاطب شما نیستند. در چنین شرایطی این بازدیدکنندگان به سرعت وب سایت شما را ترک می کنند.

انتخاب کلمات کلیدی پر رقابت

نکته دیگر در مورد کلمات کلیدی این است که اگر کلماتی کلیدی پر رقابت را انتخاب کرده باشد؛ به دست آوردن رتبه خوب بسیار دشوار می شود.

سرعت پایین

کاربران دوست ندارند مدت زیادی منتظر بارگذاری وب سایت بمانند. بنابراین در صورت کم بودن سرعت، از آن خارج می شوند. دقت داشته باشید که از زمانی که یک نفر وارد وب سایت شما می شود؛ تنها چند ثانیه برای جلب رضایت او زمان دارید.

تغییرات الگوریتم گوگل

الگوریتم گوگل دائما در حال به روزرسانی است. زمانی که الگوریتم گوگل به روزرسانی می شود وب سایت های زیادی دچار کاهش رتبه می شوند.

دلایل کاهش بازدید وب سایت

بهبود رقبا

ممکن است دلیل کاهش بازدید وب سایت، اشتباه از شما نباشد. بلکه شاید شما همه کارهایی که باید انجام دهید را به درستی انجام می دهید؛ اما وب سایت های رقیب شما نسبت به شما بهتر عمل می کنند و به همین دلیل از شما پیشی گرفته اند.

جریمه شدن توسط گوگل

اگر کاهش بازدید وب سایت شما به صورت ناگهانی اتفاق افتاده باشد؛ ممکن است نشان دهنده این باشد که گوگل وب سایتتان را جریمه کرده است.

ریسپانسیو نبودن وب سایت

امروزه کاربران با استفاده از دستگاه های مختلف وارد وب سایت ها می شوند که این دستگاه ها ابعاد صفحه نمایششان متفاوت است. بنابراین بسیار مهم است که وقتی کسی وارد وب سایت شما می شود آن را به خوبی مشاهده کند و با یک صفحه به هم ریخته مواجه نشود. به همین دلیل است که اگر وب سایت شما دچار کاهش بازدید شده باشد؛ ممکن است دلیل آن ریسپانسیو نبودن باشد.

حذف شدن لینک ها از وب سایت های دیگر

وقتی که یک وب سایت دیگر به وب سایت شما لینک می دهد؛ کاربرانی از طریق آن لینک وارد وب سایت شما می شوند. حال اگر آن لینک و یا آن صفحه حذف شود؛ شما کاربرانی که از این طریق وارد وب سایتتان می شدند را از دست خواهید داد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که می تواند شما را در راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال کامل و جامع یاری دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *