ویژگی های یک هاست خوب

ویژگی های هاست خوب

یکی از کارهایی که برای راه اندازی وب سایت باید انجام دهید؛ خرید هاست است. اما دقت کنید که باید حتما یک هاست خوب و با کیفیت تهیه کنید. در این مقاله می خواهیم با برخی از ویژگی های یک هاست خوب آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

در دسترس بودن

اگر شما مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ حتما می خواهید که مخاطبان شما بتوانند همیشه به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. در اینجاست که میزان در دسترس بودن هاست اهمیت پیدا می کند. در حقیقت پایداری یک هاست خوب باید بیشتر از ۹۹ درصد باشد.

امنیت

شما قطعا نمی خواهید وب سایتتان هک شود! بنابراین امنیت وب سایت باید به صورت خوبی تامین شود و شرکت هاستینگ بخشی از این امنیت را به عهده دارد. بنابراین یک هاست خوب از امنیت بالایی برخوردار است.

پهنای باند

بگذارید ابتدا با معنی پهنای باند آشنا شویم. پهنای باند فضایی است که هاست برای وب سایت شما در نظر می گیرد. هر کس که وارد وب سایت شما شود و چیزی دانلود یا آپلود کند؛ از پهنای باند کسر می شود. اگر آنقدر از پهنای باند وب سایت شما کسر شود که مقدار آن به پایان رسد؛ وب سایت مسدود می شود. البته پهنای باند ماهانه است؛ یعنی هر ماه به میزان اولیه بازمی گردد. شما باید مقدار پهنای باند وب سایتتان را با در نظر گرفتن عواملی مانند فعالیت وب سایت و میزان بازدید آن مشخص کنید.

ویژگی های هاست خوب

معتبر بودن دیتا سنتر

دیتا سنتر مکانی است که سرورهای هاست در آن قرار دارند. یک هاست خوب توسط یک دیتا سنتر خوب و با کیفیت ارائه می شود. بنابراین تا قبل از آن که در مورد کیفیت و اعتبار یک دیتا سنتر مطمعن نشده اید؛ از آن هاست خریداری نکنید.

ساخت ایمیل

یکی از قابلیت هایی که بیشتر هاست ها دارند؛ ساخت ایمیل های اختصاصی است. این ایمیل ها می توانند برای ارتباط برقرار کردن با کاربران استفاده شوند. قبل از خرید هاست تعداد ایمیل هایی که برای یک دامنه می توان ساخت و همچنین تعداد پیام هایی که می توان ارسال و دریافت کرد را بررسی کنید.

پشتیبانی

یکی دیگر از ویژگی های یک هاست خوب پشتیبانی قوی است. ممکن است شما در استفاده از هاست با مشکلات فنی رو به رو شوید؛ یک تیم پشتیبانی قوی می تواند شما را در حل این مشکلات یاری دهد. همچنین دقت کنید که شاید این مشکلات در ساعات غیر کاری رخ دهند. بنابراین پشتیبانی هاست باید همیشه در دسترس باشد.

پشتیبان گیری از اطلاعات

هاستی خوب است که شرکت ارائه دهنده آن به صورت منظم نسخه های پشتیبان (بک آپ) تهیه می کند. پشتیبان گیری از اطلاعات در زمینه های مختلفی به شما کمک می کند. به عنوان مثال ممکن است به دلیل اشتباه در کد نویسی وب سایت شما دچار مشکل شود. یا اینکه مورد حمله هکرها قرار بگیرید. حتی اشکلات نرم افزاری و هارد دیسک هم می توانند موجب از دست رفتن اطلاعات شوند. در همه این موارد نسخه پشتیبان به کمک شما می آید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ باید بدانید که برای طراحی آن تنها باید از طراحان حرفه ای کمک بگیرید. پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *