ویژگی های یک دامنه خوب

ویژگی‌های یک دامنه خوب

انتخاب یک دامنه خوب مساله بسیار مهمی است که می تواند تاثیر خوبی در موفقیت وب سایت داشته باشد. در این مقاله می خواهیم با برخی از ویژگی های یک دامنه خوب آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

ماندگار بودن نام دامنه

یک دامنه خوب باید به صورتی باشد که به راحتی در ذهن ماندگار شود. نام دامنه بهتر است بیشتر از ۱۰ یا ۱۲ حرف نداشته باشد. هرچه تعداد حروف نام دامنه کمتر باشد؛ راحت تر در ذهن مخاطبان وب سایت می ماند. البته دقت کنید که نیازی نیست برای دستیابی به یک نام دامنه کوتاه نام سازمان یا شرکت و… خود را نادیده بگیرید؛ بلکه می توانید آن را خلاصه کنید یا این که از بخشی از آن استفاده کنید. همچنین بهتر است تایپ نام دامنه آسان باشد. اگر املای نام دامنه سخت باشد ممکن است برخی افراد نتوانند وارد وب سایت شوند. علاوه بر آن نام دامنه باید به خاطر ماندنی باشد.

استفاده از پسوند خوب

امروزه پسوندهای فراوانی وجود دارند که می توانند مورد استفاده قرار گیرند. هر یک از این پسوندها کاربرد و ویژگی های خود را دارند. یک دامنه خوب باید پسوند خوبی هم داشته باشد.

ارتباط بین نام دامنه و زمینه فعالیت

وجود ارتباط بین نام دامنه و زمینه فعالیت تاثیر خوبی دارد و موجب تشخیص راحت تر زمینه فعالیت توسط بازدیدکنندگان وب سایتتان و همچنین ربات ها موتورهای جست و جو می شود.

استفاده از کلمات کلیدی

با استفاده از کلمات کلیدی متناسب با زمینه فعالیت می توان بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت دعوت کرد و همچنین در موتورهای جست و جو از رقبا سبقت گرفت.

ویژگی‌های یک دامنه خوب

منحصر به فرد بودن نام دامنه

یک نام دامنه خوب منحصر به فرد است. انتخاب نام های مشابه برندهای معروف حتی اگر از لحاظ قانونی اشکالی ایجاد نکند؛ موجب کاهش اعتبار وب سایت شما در دید مخاطبان می شود.

نبود کارکتر اضافه و اعداد در نام دامنه

برخی افراد هنگام انتخاب نام دامنه به دلیل فراوانی نام دامنه های مشابه به سراغ استفاده از کارکترهای اضافه و اعداد می روند. چنین دامنه هایی سخت تر در خاطر مخاطبان می مانند و حتی موجب سوق دادن آن ها به سایت های رقیب می شوند.

به یک شکل نوشته شدن

یک دامنه خوب باید تنها به یک شکل نوشته شود. چرا که در غیر این صورت اگر کسی نام دامنه را برای دیگری تلفظ کند؛ ممکن است او این نام را اشتباه تایپ کند و نتواند وارد وب سایت شما شود.

برند سازی

یک نام خلاقانه به خوبی می تواند توجه مخاطبان را جلب کند و تصویر برند شما را در ذهن آن ها جا اندازد. بنابراین بهتر است نام دامنه شما با نام برندتان یکی باشد.

تیم منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم به دنبال یک طراح حرفه ای برای طراحی وب سایت خود هستید؛ می توانید با خیال آسوده از خدمات تیم منتوروید استفاده کنید. اصلی ترین پروژه این تیم اسکرپت طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال است که از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *