صفحه یتیم چیست؟

صفحه یتیم

به صفحاتی از وب سایت که هیچ لینکی از باقی صفحات وب سایت به آن ها داده نشده؛ صفحه یتیم گفته می شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این صفحات آشنا شویم.

صفحه یتیم چیست؟

همانطور که گفته شد صفحه یتیم به صفحه ای گفته می شود که در سایر صفحات به آن لینک داده نشده است. به همین دلیل است که کاربران و ربات ها نمی توانند به این صفحات دسترسی داشته باشند. بنابراین صفحات یتیم را می توان نمایانگر فرصت های از دست رفته در جذب مشتری دانست. موتورهای جست و جو هم قادر به یافتن این صفحات و ارزش گذاری آن ها نیستند.

آیا صفحات یتیم روی سئو وب سایت تاثیرگذارند؟

با توجه به این که صفحات یتیم موجب کم شدن ترافیک ورودی وب سایت و گردش در آن، بالا رفتن نرخ فرار و افزایش تعداد صفحاتی که برای موتورهای جست و جو قابل شناسایی نیستند می شود؛ پس مشخص است که این صفحات برای سئو وب سایت تاثیرات منفی به همراه دارند. مطمعنا شما نمی خواهید به دلیل وجود صفحات یتیم ترافیک، ماندگاری و درآمد صفحه را از دست دهید و روند موفقیتتان در سئو با مشکل رو به رو شود.

تفاوت صفحات یتیم و صفحات بن بست

ممکن است صفحات یتیم و صفحات بن بست مترادف هم دیگر تصور شوند؛ اما تفاوت هایی میان آن ها وجود دارد. همانطور که گفته شد صفحه یتیم به صفحه ای گفته می شود که سایر صفحات وب سایت به آن لینک نداده اند. اما صفحه بن بست صفحه ای است که خود به هیچ کدام از سایر صفحات وب سایت لینک نیست.

صفحه یتیم

محتوای یتیم چیست؟

بد نیست با مفهوم محتوای یتیم هم کمی آشنا شویم. محتوای یتیم به محتواهایی گفته می شود که از سایر پست ها و صفحات هیچ لینک متنی به آن ها داده نشده است. یعنی حتی اگر از صفحه اصلی، نقشه وب سایت و… به این محتواها لینک داده شده باشد اما این لینک ها به صورت لینک متنی نباشند؛ محتوا به عنوان محتوای یتیم شناخته می شود.

ابزارهای یافتن صفحات یتیم در وب سایت

برای یافتن صفحات یتیم در وب سایت از برخی ابزارها می توان استفاده کرد؛ از جمله:

  • گوگل آنالیتیکس یکی از مهم ترین ابزارهایی است که یک سئو کار باید با آن آشنا باشد. این ابزار اطلاعات مختلفی به شما ارائه می دهد و می تواند به شما در یافتن صفحات یتیم وب سایتتان نیز کمک کند.
  • اسکریمینگ فراگ ابزار دیگری است که در زمینه یافتن صفحات یتیم در وب سایت کمک کننده است. البته برای استفاده از این ابزار باید از این که حساب کاربری تعریف شده شما در وب سایت به گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول متصل است؛ اطمینان حاصل کنید.
  • SEMrush یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند و جامع سئو است که در زمینه های مختلف از جمله یافتن صفحات یتیم کاربرد دارد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ می توانید با خیال آسوده از خدمات تیم منتوروید استفاده کنید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *