چالش های سئوی فروشگاه های اینترنتی

چالش های سئو فروشگاه اینترنتی

یکی از مسائل مهم در فروشگاه های اینترنتی سئو است. دارندگان فروشگاه های اینترنتی در زمینه سئو وب سایتشان با چالش هایی رو به رو هستند. در این مقاله برخی از این چالش ها را بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

تامین سئوی خوب برای وب سایت

تامین سئوی خوب برای وب سایت فروشگاه های اینترنتی می تواند یک چالش باشد. برای حل این چالش وجود یک متخصص سئو در تیم فروشگاه پیشنهاد می شود. چنین متخصصی می تواند تجربه کاربری را بهبود ببخشد؛ وب سایت را برای موبایل ریسپانسیو کند؛ سرعت لود شدن وب سایت را بالاتر ببرد؛ و… .

معرفی کامل محصولات

اگر شما دارنده یک فروشگاه اینترنتی هستید؛ باید محصولات خود را با اطلاعات کامل و به روز معرفی کنید. بهتر است برای همه محصولات از محتوای منحصر به فرد استفاده کنید. کامل بودن توضیحات درباره محصولات نه تنها برای گوگل ارزشمند است؛ بلکه اعتماد مشتریان را نیز جلب می کند.

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب

یکی دیگر از چالش های سئو فروشگاه های اینترنتی پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است. استفاده از کلمات کلیدی مناسب تاثیر زیادی در دیده شدن محتواهایتان دارد. برای پیدا کردن این کلمات می توانید از ابزارهای مختلفی که برای این منظور طراحی شده اند استفاده کنید. همچنین استفاده از کلمات کلیدی طولانی را فراموش نکنید.

نقشه سایت

تهیه نقشه سایت از دو جهت حائز اهمیت است:

  • اول این که وجود نقشه سایت به گوگل در شناسایی سریع تر وب سایتتان کمک می کند و به این ترتیب احتمال نمایش وب سایت در گوگل افزایش می یابد.
  • دوم این که با استفاده از نقشه سایت مشتریانتان راحت تر می توانند محصولات مورد نظرشان را پیدا کنند.

چالش های سئو فروشگاه اینترنتی

سرعت بارگذاری

چالش دیگری که در زمینه سئو فروشگاه های اینترنتی مطرح است؛ سرعت بارگذاری وب سایت است. اگر سرعت بارگذاری وب سایت شما بیشتر از حد معینی باشد؛ مشتریان خود را از دست می دهید. برای شروع کار مدت زمان بارگذاری بین ۲ تا ۳ ثانیه پیشنهاد می شود. استفاده از یک هاست خوب تاثیر زیادی در سرعت بارگذاری دارد و همچنین می توانید با کارهایی از قبیل نصب پلاگین های Cache نسبت به بهینه سازی هاست خود اقدام کنید.

تهیه محتوای منحصر به فرد

اهمیت محتوای منحصر به فرد بر هیچکس پوشیده نیست. ایده گرفتن از تکنیک های وب سایت های رقیب می تواند به شما کمک کند؛ اما هرگز نباید محتواهای آن ها را عینا در وب سایت خود کپی کنید. شما می توانید با استفاده از برخی راهکارها به محتواهای منحصر به فرد و خوب دست پیدا کنید.

مدیریت نظرات کاربران

آخرین چالش سئو فروشگاه های اینترنتی که در این مقاله بررسی می کنیم؛ مدیریت نظرات کاربران است. قابلیت نظر دادن کاربران هم می تواند مزایا داشته باشد و هم معایب. اما به طور کلی می توان گفت که نبود این قابلیت به سئو وب سایت آسیب می زند. بنابراین با قرار دادن امکان نظر دادن و مدیریت درست آن می توانید به سئو وب سایت کمک کنید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

اگر شما هم مایل به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی هستید؛ دقت کنید که کار طراحی وب سایت آن را تنها باید به یک طراح حرفه ای بسپرید. اما نگران نباشید؛ چرا که منتوروید یک تیم طراحی وب سایت بسیار حرفه ای و قدرتمند است که می تواند شما را در این مسیر یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *