سئو منفی چیست؟

سئو منفی

سئو منفی یکی از تکنیک هایی است که برخی وب سایت ها برای پایین آوردن وب سایت هایی رقیب خود به کار می گیرند. در این مقاله می خواهیم کمی با سئو منفی آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

سئو منفی چیست؟

برای آشنایی با مفهوم سئو منفی بهتر است ابتدا کمی با سئو و سئو کلاه سیاه آشنا شویم. سئو شامل کارهایی می شود که به منظور بهبود عملکرد یک وب سایت بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان انجام می شود. برخی وب سایت ها با رعایت قوانین سعی می کنند که محتوای ارزشمندی تهیه کنند که این سئو کلاه سفید است. اما وب سایت هایی هم وجود دارند که از الگوریتم هایی که با گوگل در تضاد اند برای فریب گوگل استفاده می کنند تا سریع به رتبه های بالا برسند. استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه احتمالا منجر به جریمه شدن یک وب سایت توسط گوگل می شود. برخی از تکنیک های سئو کلاه سیاه عبارت اند از:

  • تکرار و استفاده بیش از حد کلمات کلیدی
  • خرید لینک که گرچه حتی برخی وب سایت های بزرگ هم هنوز از آن استفاده می کنند اما فقط به وب سایت ضرر می رساند.
  • نظرات اسپم (اضافه کردن لینک وب سایت در بخش نظرات وب سایت های دیگر)
  • و…

اما سئو منفی به معنای استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه در یک وب سایت دیگر است و هدف از آن هم این است که آن وب سایت جریمه شود. سئوی منفی ممکن است از طریق غیر فعال کردن یا تغییر ویژگی های سئوی یک وب سایت موجب کاهش اثر بخشی آن ها نیز شود.

سئو منفی

انواع سئو منفی

سئو منفی انواع مختلفی دارد؛ از جمله:

  • حذف بک لینک های وب سایت
  • هک کردن وب سایت
  • لینک های بسیار زیاد ناخواسته به وب سایت
  • و…

آیا سئو منفی یک تهدید است؟

بله! اگر شما صاحب یک وب سایت هستید که به موفقیت رسیده است؛ احتمالا برخی از رقبای شما دچار حسادت شده اند. بنابراین احتمال آن که مورد حمله سئو منفی قرار بگیرید؛ وجود دارد. البته حتی ممکن است یک وب سایت به صورت ناخودآگاه درگیر این موضوع شود و حتی مجبور به بستن وب سایت شود.

البته نکته ای که باید ذکر کنیم این است که سئو منفی رواج زیادی ندارد. یعنی اگر سئو وب سایتتان به صورت ناگهانی افت کرد؛ می تواند به دلیل عوامل مختلفی باشد و شاید حتی بهتر باشد که بررسی عوامل دیگر را در اولویت قرار دهید. در شرایطی هم که وب سایت های رقیب شما از سئو منفی برای تخریبتان استفاده کرده اند؛ می توانید ضمن انجام بررسی ها، یک برنامه دقیق و کاربردی برای رو به رو شدن با این مساله داشته باشید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *