تاثیر خرید بک لینک بر سئو وب سایت

تاثیر خرید بک لینک بر سئو

دریافت بک لینک های معتبر یکی از مواردی است که روی سئو وب سایت تاثیر خوبی دارد. اما در این میان عده ای اقدام به خرید بک لینک می کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم خرید بک لینک چه تاثیری بر سئوی وب سایت می گذارد؟

بک لینک چیست؟

بهتر است ابتدا ببینیم بک لینک چیست؟ در یک تعریف ساده بک لینک به لینک هایی گفته می شود که توسط وب سایت های دیگر به یک وب سایت داده می شود. مدتی قبل فقط وجود تعداد زیادی بک لینک برای بهبود رتبه وب سایت کافی بود. اما با توجه به این که الگوریتم های گوگل دائما در حال به روزرسانی اند؛ امروزه کیفیت وب سایت لینک دهنده و مرتبط بودن موضوعات نیز اهمیت دارد. در واقع این بک لینک های با کیفیت اند که نزد گوگل ارزشمند به شمار می روند و بک لینک های بی کیفیت ممکن است حتی موجب جریمه شدن وب سایت شوند.

خرید بک لینک

بک لینک برای یک وب سایت می تواند در مدت زمان طولانی و با تلاش ایجاد شود. اما برخی وب سایت ها به دنبال یک شبه نتیجه گرفتن هستند و برای آن اقدام به خرید بک لینک می کنند. به این صورت که به یک وب سایت در قبال بک لینک هزینه پرداخت می کنند.

آیا خرید بک لینک از نظر گوگل معتبر است؟

گوگل به دنبال جلب رضایت کاربران است و بنابراین زمانی که فکر می کند یک وب سایت مفید است آن را به کاربران نشان می دهد. در نتیجه قطعا خرید بک لینک از نظر گوگل معتبر نیست و این کار در واقع دور زدن گوگل است.

تاثیر خرید بک لینک بر سئو

تاثیر خرید بک لینک بر سئو

اگر از سئوکارهای ماهر نظرشان در مورد خرید بک لینک را بپرسید؛ احتمالا می گویند که با آن مخالف اند. دلیل آن هم این است که خرید بک لینک می تواند حتی به جریمه شدن وب سایت منجر شود. خصوصا اگر یک وب سایت اقدام به خرید بک لینک انبوه کند؛ قطعا جریمه خواهد شد چرا که فهمیدن آن برای گوگل بسیار راحت است. البته باید بگوییم که از بین بک لینک هایی که فروخته می شوند؛ شاید برخی از آن ها بتوانند تاثیر مثبتی روی سئو وب سایت داشته باشند اما تعداد آن ها بسیار کم است.

با این وجود ممکن است برخی افراد خرید بک لینک را پیشنهاد کنند که احتمالا این افراد در یکی از گروه های زیر قرار می گیرند:

  • سئوکارهای تازه وارد که هنوز تجربه کافی ندارند و تسلطشان روی مباحث سئو کم است.
  • افرادی که نسبت به آپدیت ها و الگوریتم های گوگل بی اطلاع اند.
  • وب سایت هایی که در زمینه خرید و فروش بک لینک فعالیت می کنند.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *