آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ

روش های دیجیتال مارکتینگ

در دیجیتال مارکتینگ روش های مختلفی وجود دارد. در این مقاله با تعدادی از این روش ها آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

بهینه سازی برای موتورهای جست و جو (SEO)

سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimization است و می توان آن را مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژیک وب سایت ها دانست. به کمک سئو می توان عملکرد یک وب سایت را بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو بهبود بخشید و به جذب بازدیدکنندگان کمک کرد. سئو اهداف مختلفی دارد؛ از جمله:

  • بدست آوردن رتبه بالا در نتايج جستجوی طبيعی
  • افزایش بازدید وب سایت
  • ایجاد برند
  • افزایش ترافیک وب سایت
  • و …

بازاریابی موتورهای جست و جو (SEM)

روش دیگری که به شما معرفی می کنیم بازاریابی موتورهای جست و جو یا SEM است که به دو روش زیر می تواند برای یک برند کاربرد داشته باشد:

  • ترافیک ارگانیک یعنی فعالیت به گونه ای که وب سایت بیشتر در معرض جست و جوی کاربران قرار گیرد.
  • ترافیک خریداری شده یعنی نشان دادن وب سایت به کاربران از طریق پرداخت هزینه.

روش های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک فرآیند برای جذب مشتری است که به وسیله انتشار محتوای بسیار با کیفیت انجام می شود. در واقع در بازاریابی محتوا کاربران به صورت رایگان از محتواها بهره می برند و به این صورت بیشتر به یک کسب و کار اعتماد می کنند. محتواهای تولید شده در اینجا باید به طور کامل با محصولات یا خدمات وب سایت هماهنگ باشند. در بازاریابی محتوا باید ببینیم که چه چیزی برای مخاطبان ارزشمند است و به چه صورت می توان به آن کمک کرد. البته امروزه بازاریابی محتوا فقط مربوط به وب سایت ها نمی شوند و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز از آن استفاده می کنند. بازاریابی محتوا به روش های مختلفی می تواند انجام شود؛ از جمله تولید پادکست، نقد یا معرفی کتاب های مرتبط با کسب و کار و…

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از روش های دیجیتال مارکتینگ است که به دو روش افیلیت مارکتینگ و اینفلوئنسر مارکتینگ انجام می شود. در افیلیت مارکتینگ از صفحات مشهور و بلاگرها درخواست می شود که ما را معرفی کنند و در اینفلوئنسر مارکتینگ نیز افرادی که دنبال کنندگان زیادی دارند و در زمینه ای مربوط به کسب و کار ما فعالیت می کنند؛ به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ما را تبلیغ می کنند.

ویدئو مارکتینگ

به استفاده از ویدئو برای بازاریابی، تبلیغ برند یا معرفی خود در کانال های دیجیتال ویدئو مارکتینگ گفته می شود. در این روش از دیجیتال مارکتینگ از پلتفرم های متعددی برای انتشار ویدئو استفاده می شود؛ از جمله YouTube، Instagram، Vimeo، Facebook، آپارات، تماشا و…

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم حرفه ای و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت و بهره مندی از مزایای فراوان آن هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال اصلی ترین پروژه این تیم است که می تواند شما را در راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *