عناصر اصلی در طراحی وب سایت

عناصر اصلی در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت شامل عناصر مختلفی می شود. در این مقاله با تعدادی از عناصر اصلی آن آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

سادگی

کاربری که وارد یک وب سایت می شود باید بتواند به راحتی با آن کار کند. بنابراین سادگی یکی از عناصر مهم و اصلی در طراحی وب سایت است. گوگل را در نظر بگیرید؛ وقتی شما وارد وب سایت گوگل می شوید تنها با لوگوی گوگل و نوار جست و جو و برخی امکانات مختلف رو هستید. البته منظور ما این نیست که همه وب سایت ها باید به همین سادگی طراحی شوند و چنین چیزی در بسیاری از موارد حتی ممکن نیست.

سئو

اگر قرار است کاربران از خدمات و محصولات یک وب سایت استفاده نمایند؛ باید اول آن وب سایت را پیدا کنند. در این جا است که سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جست و جو اهمیت پیدا می کند. سئو به مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژیک وب سایت ها گفته می شود و به کمک آن می توان عملکرد یک وب سایت را مطابق استانداردهای موتورهای جستجو بهبود بخشید و به جذب بازدیدکنندگان کمک کرد.

طراحی وب سایت ریسپانسیو

این روزها کاربران از دستگاه های مختلفی برای ورود به وب سایت ها استفاده می کنند که هر یک از این دستگاه ها صفحه نمایشی با ابعاد متفاوت دارد. بسیار مهم است که شخصی که با دستگاه خود وارد وب سایت شما می شود آن را به خوبی مشاهده کند. بنابراین یکی دیگر از عناصر اصلی در طراحی وب سایت، ریسپانسیو بودن آن است. در طراحی ریسپانسیو، وب سایت تنها یک بار طراحی می شود؛ اما در هر دستگاه متناسب با ابعاد صفحه نمایش آن به نمایش در می آید.

عناصر اصلی در طراحی وب سایت

محتوا

اهمیت تولید محتوا بر کسی پوشیده نیست. ممکن است با خود بگویید که محتوا و طراحی وب سایت دو مساله مجزا هستند؛ اما حقیقت امر این است که این دو با یکدیگر مرتبط اند و نباید جداگانه در نظر گرفته شوند.

سرعت وب سایت

سرعت وب سایت به چند دلیل مهم است:

  • سرعت یکی از فاکتورهایی است که گوگل در رتبه دهی به وب سایت ها مد نظر قرار می دهد.
  • سرعت کم وب سایت موجب افزایش نرخ برگشتی یا bounce rate می شود.
  • اگر وب سایت یک فروشگاه اینترنتی باشد؛ در صورت پایین بودن سرعت آن مشتریان بالقوه از دست می روند.

فونت

آخرین عنصر مهم در طراحی وب سایت که در این مقاله به شما معرفی می کنیم، فونت است. فونت هم در گرافیک وب سایت تاثیر دارد و هم در خوانایی آن.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است ک از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *