کلمات کلیدی طولانی چیست؟

کلمات کلیدی طولانی

کلمات کلیدی طولانی به کلمات کلیدی گفته می شود که از سه یا چهار کلمه تشکیل شده اند. با ما در این مقاله همراه باشید تا کمی کلمات کلیدی طولانی و اهمیت آن ها در سئو را بررسی کنیم.
کلمه کلیدی چیست؟
بهتر است ابتدا کمی با مفهوم کلمات کلیدی آشنا شویم. در تعریف ساده، کلمه کلیدی همان چیزی است که کاربران در موتورهای جست و جو تایپ می کنند. هر وب سایت باید بر اساس زمینه فعالیتش کلمات کلیدی مرتبط خود را بیابد. کلمات کلیدی را می توان پلی میان صاحب وب سایت و کاربران دانست. همچنین زمانی که موتورهای جست و جو می خواهند به یک صفحه رتبه دهند؛ به محتوای آن اهمیت می دهند. آن ها از طریق دقت به همین کلمات کلیدی است که از محتوای یک صفحه مطلع می شوند.
کلمات کلیدی طولانی چیست؟
همانطور که گفته شد کلمات کلیدی طولانی از سه یا چهار کلمه تشکیل می شوند. به طور کلی رقابت در این کلمه ها کمتر است چرا که میزان جست و جوی ماهانه کلمات کلیدی کوتاه بیشتر از کلمات کلیدی طولانی است. اما نکته ای که در اینجا باید مد نظر قرار گیرد این است که کلمات کلیدی طولانی ترافیک هدفمندتری را به سوی وب سایت می آورد.
کلمات کلیدی طولانی
اهمیت کلمات کلیدی طولانی در سئو
کلمات کلیدی در سئو به دو دلیل حائز اهمیت هستند. دلیل اول همان رقابت کمتر در این کلمات است. بنابراین وب سایت هایی که روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز می کنند؛ ممکن است زودتر به نتیجه برسند. همچنین اگر یک وب سایت مایل به استفاده از تبلیغات گوگل باشد؛ سرمایه گذاری در کلمات کلیدی طولانی برایش ارزان تر است.
دلیل دوم این است که کلمات کلیدی طولانی به هدف جست و جو نزدیک تر هستند. یعنی درصد کمی از کسانی که کلمات کلیدی کوتاه را جست و جو می کنند؛ مشتری واقعی هستند. اما کسانی که کلمات کلیدی طولانی را جست و جو می کنند به خرید بسیار نزدیک تر می باشند. به عنوان مثال از میان دو نفر که یکی از آن ها املاک و مستغلات و دیگری فروش املاک و مستغلات در تهران را جست و جو کرده اند؛ کاملا مشخص است که کدام یک بیشتر قصد خرید دارد.
نحوه یافتن کلمات کلیدی طولانی
برای یافتن کلمات کلیدی طولانی از روش های مختلفی می توان استفاده کرد؛ از جمله:
• جست و جوی یک کلمه کلیدی در حدود دو یا سه کلمه و سپس رفتن به پایین صفحه برای دیدن جست و جو های مرتبط.
• استفاده از گوگل سرچ کنسول (Google Search Console) که یکی از ابزارهای سئو است که اطلاعات مفیدی ارائه می دهد.
• استفاده از Ubersuggest که یک ابزار مفید دیگر در زمینه سئو است و می تواند در جست و جوی کلمات کلیدی هم مفید واقع شود.
• و…
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *