سئو محلی چیست؟

سئو محلی

سئو محلی یکی از مفاهیم سئو است که روی یک منطقه خاص تمرکز دارد. در این مقاله کمی با سئو محلی آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
سئو محلی چیست؟
گوگل هنگام نمایش نتایج جست و جو به کاربران به موقعیت جغرافیایی آن ها و همچنین سوابق جست و جویشان توجه می کند. موقعیت جغرافیایی هر کاربر با توجه به آی پی او تشخیص داده می شود؛ اما در مورد موقعیت جغرافیایی وب سایت شرایط کمی متفاوت است. در حقیقت سئو محلی به تمام اقداماتی گفته می شود که یک وب سایت برای مشخص کردن مکان جغرافیایی تحت پوشش خود و نشان دادن آن به ربات های گوگل، انجام می دهد. اگر کسب و کار شما در یک محدوده جغرافیایی مشخص خدمات ارائه می دهد؛ می توانید از سئو محلی بهره ببرید.
آیا سئو محلی با سئو تفاوت دارد؟
برای پاسخ دادن به این سوال بگذارید ابتدا سئو را تعریف کنیم. سئو به معنای بهینه سازی برای موتورهای جست و جو است. سئو برای بهبود عملکرد یک وب سایت بر اساس استانداردهای موتورهای جست و جو به کار می رود و موجب جذب بازدیدکنندگان می شود. بنابراین در پاسخ به سوالمان باید بگوییم که سئو محلی زیرمجموعه سئو است و تفاوتی میان این دو وجود ندارد.
سئو محلی
چرا سئو محلی مهم است؟
سئو محلی به دلایل مختلفی اهمیت دارد؛ از جمله:
• بهره مندی از فرصت های رایگان کسب و کار محلی
• امکان تبدیل شمار زیادی از کاربران به مشتری در روند جست و جوی محلی
• رقابت کم با توجه به این که تنها 10 درصد از کسب و کارها موقعیت خود را در Google Place ثبت کرده اند.
• هدفمندی و سرعت بالای سئوی محلی
• و…
چطور می توان یک وب سایت را برای جست و جوهای محلی بهینه سازی کرد؟
در ابتدا لازم است این نکته را ذکر کنیم که شما قبل از آن که به سئو محلی وب سایت خود بپردازید؛ باید نکات اولیه سئو را انجام دهید. سپس می توانید به سراغ سئو محلی بروید که برای آن نکات مختلفی وجود دارد؛ از جمله:
• یکی از مهم ترین اقدامات تحقیق کلمات کلیدی صحیح است.
• با توجه به این که امروزه کاربران از دستگاه های مختلفی برای ورود به وب سایت استفاده می کنند؛ لازم است به ریسپانسیو بودن وب سایت توجه شود.
• مورد مهم دیگر ثبت موقعیت جغرافیایی کسب و کار در نقشه گوگل است. فراموش نکنید که پس از ثبت موقعیت جغرافیایی در نقشه گوگل آن را در وب سایت خود نیز قرار دهید.
• به طور کلی دریافت لینک یکی از موارد مهم در سئو است. اما آن چیزی که در سئو محلی اهمیت می یابد؛ دریافت لینک از وب سایت های معتبر محلی می باشد.
• و…
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت و بهره مندی از مزایای فراوان آن هستید؛ می توانید با خیال آسوده از خدمات تیم منتوروید استفاده نمایید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *