لینکدین مارکتینگ چیست؟

لینکدین مارکتینگ

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی مطرح در جهان است. در این مقاله می خواهیم کمی با لینکدین مارکتینگ آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.
لینکدین چیست؟
بهتر است ابتدا کمی با لینکدین آشنا شویم. لینکدین یک شبکه اجتماعی در زمینه کسب و کار است. در این شبکه اجتماعی می توان با ثبت نام و ایجاد پروفایل با افرادی که در زمینه های کسب و کاری مرتبط یا متفاوت فعالیت می کنند آشنا شد و به تبادل اطلاعات تخصصی مورد نیاز پرداخت. نکته جالب در مورد لینکدین این است که صاحبان شرکت ها و برندها می توانند از طریق آن افراد مورد نیازشان را استخدام کنند.
لینکدین در سال 2002 توسط فردی به نام رید هافمن تاسیس شد و بعدها در سال 2003 راه اندازی شد. البته در ابتدا سرعت رشد آن کم بود؛ اما در پایان سال 2003 وضعیت بهتر شد. به مرور زمان ویژگی ها و قابلیت های جدید به آن اضافه شد و به موفقیت بیشتری رسید. در حال حاضر لینکدین یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی در زمینه کسب و کار است که تعداد اعضای آن بیش از 500 میلیون نفر می باشد.
لینکدین مارکتینگ چیست؟
لینکدین مارکتینگ یا بازاریابی در لینکدین فرآیندی است که در آن از لینکدین برای موارد زیر استفاده می شود:
• ایجاد ارتباط
• تبلیغ برند تجاری
• تقویت روابط تجاری و مشارکت ها
• به اشتراک گذاری محتوا
• افزایش ترافیک وب سایت
نکته قابل توجه در اینجا این است که لینکدین در گسترش شبکه های اجتماعی حرفه ای تاثیر به سزایی داشته است و به همین دلیل است که این شبکه اجتماعی امروزه به بخش جدایی ناپذیر از استراتژی های موفق بازاریابی فراوانی تبدیل شده است.
لینکدین مارکتینگ
لینکدین مارکتینگ چگونه انجام می شود؟
برای لینکدین مارکتینگ موارد زیر باید انجام شوند:
• ایجاد یک صفحه تجاری قدرتمند که نمایش دهنده محصولات و خدمات به صورت مناسب باشد.
• دعوت از مشتریان و فروشندگان برای دنبال و توصیه کردن آن صفحه
• ایجاد یک گروه مرتبط با کسب و کار (این مورد در جذب ترافیک تاثیرگذار است.)
• استفاده از تبلیغات هدفمند برای دسترسی به مخاطبان هدف
لازم به ذکر است که تولید محتوای جذاب در اینجا بسیار مهم است. دلیل این امر آن است که شما نباید در صفحه لینکدین خود صرفا به دنبال فروش باشید؛ بلکه در ابتدا بهتر است اولویت به دست آوردن دنبال کنندگان بیشتر باشد. همچنین امکان استفاده از محتواهای تبلیغاتی نیز وجود دارد. این تبلیغات می توانند در ترویج کسب و کار به شما کمک کنند.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت دلخواه شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *