لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج

ممکن است شما هم قبلا لندینگ پیج یا صفحه فرود را شنیده باشید اما ندانید که معنی آن چیست. در این مقاله می خواهیم کمی با مفهوم لندینگ پیج آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

لندینگ پیج چیست؟

ساده ترین جوابی که می توانیم به این سوال دهیم این است که لندینگ پیج اولین صفحه ای است که یک کاربر در طریق آن وارد وب سایت می شود. این صفحه یک صفحه منحصر به فرد و شاخص است که در راستای اهداف مورد نظر شما ایجاد می شود. ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که آیا لندینگ پیج همان صفحه اصلی وب سایت است؟ که در پاسخ باید بگوییم خیر، این دو با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال صفحه اصلی مرجعی برای بازدیدکنندگان وب سایت است که این بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از آن، چیزی که مایل به یافتن آن هستند را بیابند.

ویژگی های اصلی لندینگ پیج

لندینگ پیج دو ویژگی اصلی دارد که اتفاقا توجه به این دو ویژگی موجب برجسته تر شدن تفاوت میان لندینگ پیج و صفحه اصلی نیز می شوند:

  • ویژگی اول این است که لندینگ پیج دنبال کننده هدفی خاص است.
  • انجام فرآیند تبدیل کاربر به مشتری تنها از طریق یک دکمه ویژگی دیگر لندینگ پیج می باشد.

لندینگ پیج

انواع لندینگ پیج

به طور کلی لندینگ پیج دو نوع دارد:

  • صفحه پل یا The Bridge Page که در جلب توجه بازدیدکنندگان، برجسته و مشخص کردن قسمتی از محتوا و البته هدایت کردن بازدیدکنندگان به صفحه اصلی تاثیر گذار است.
  • صفحه فرم یا The Form Page که از مخاطبان اطلاعات گوناگونی را دریافت می کند.

کاربردهای لندینگ پیج

کاربردهای لندینگ پیج عبارت اند از:

  • یکی از کاربردهای لندینگ پیج برای تبلیغات بنری است چرا که همانطور که گفته شد در این صفحات توجه کاربران به موضوعی خاص جلب می شود.
  • کاربرد دیگر این صفحات مربوط به ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است که البته بیشتر مناسب آن دسته از کاربرانی است که کمی با کسب و کار شما آشنا هستند.
  • این صفحه می تواند در زمینه ارائه قسمتی از خدمات شما به صورت رایگان (دمو) باشد.
  • لندینگ پیج همچنین می تواند در راستای معرفی محصول باشد.
  • این صفحه برای انجام کارهایی مانند طراحی کمپین های مناسبتی، پیشنهادات ویژه مانند کد تخفیف خوب است.
  • اگر زمینه وب سایت شما به صورتی است که قسمت شماره های تماس برایتان بسیار مهم است (به عنوان مثال کسب و کارهایی مانند شرکت های حقوقی به این صورت اند) لندینگ پیج در وب سایتتان در این زمینه نیز می تواند کاربرد داشته باشد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید ارائه دهنده خدمات در زمینه طراحی وب سایت است و می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی تری خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *