آشنایی با نکات مهم در طراحی لندینگ پیج

نکات طراحی لندینگ پیج

یکی از صفحات وب سایت که طراحی و بهینه سازی آن اهمیت زیادی دارد؛ لندینگ پیج است. در این مقاله با برخی از نکات مهم در طراحی لندینگ پیج آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

لندینگ پیج چیست؟

بهتر است ابتدا کمی با لندینگ پیج آشنا شویم. لندینگ پیج اولین صفحه ای است که یک کاربر در طریق آن وارد وب سایت می شود. این صفحه یک صفحه منحصر به فرد و شاخص است که در راستای اهداف مورد نظر شما ایجاد می شود.

در ادامه برخی نکات در طراحی لندینگ پیج را معرفی خواهیم کرد.

تعیین هدف

بسیار مهم است که هدف شما از طراحی لندینگ پیج باید مشخص باشد. این هدف می تواند تبلیغ و فروش، برقراری ارتباط با کاربران و… باشد.

تولید محتوای خوب

برای آن که بتوانید اشتیاق لازم را در کاربران ایجاد کنید؛ لازم است که در لندینگ پیج از محتوای جذاب و خوب استفاده کنید. در غیر این صورت فقط درصد کمی از کاربران را ترغیب به خواندن کامل مطلب یا تست محصولات می کنید.

انتخاب عنوان مناسب

اولین چیزی که افراد با آن مواجه می شوند؛ عنوان است. بنابراین اهمیت انتخاب یک عنوان جذاب و خوب، کاملا مشخص می باشد. در حقیقت عنوان باید به حدی جذابیت داشته باشد که بتواند کاربران را مشتاق به مطالعه متن کند.

استفاده از تصاویر مناسب

استفاده از تصاویر مناسب و مرتبط با محتوای صفحه مزایای زیادی برای شما به همراه دارد؛ به عنوان مثال هم می تواند در سئو تاثیر مثبت داشته باشد و هم این که از خسته شدن کاربران جلوگیری کند.

نکات طراحی لندینگ پیج

مرتبط بودن

اگر یک نفر لندینگ پیج شما را مشاهده کند اما آن را با نیازهای خود مرتبط نبیند، چه اتفاقی رخ می دهد؟ قطعا در چنین شرایطی او صفحه را ترک می کند. بنابراین شما باید به خوبی مخاطبان خود را بشناسید و با شخصیت آن ها آشنا شوید و سپس لندینگ پیج خود را به صورت مفید و مرتبط طراحی کنید.

چیدمان صحیح

چیدمان لندینگ پیج باید تا جای ممکن ساده و جذاب باشد؛ چرا که بسیار مهم است که اطلاعات موجود در این صفحه به صورت شفاف و مستقیم در اختیار کاربران قرار گیرند.

انتخاب رنگ مناسب

حتی اگر همه موارد دیگر در مورد طراحی لندینگ پیج را رعایت کنید؛ شاید انتخاب نامناسب رنگ موجب خراب شدن همه چیز شود. انتخاب رنگ یک مساله بسیار مهم است که باید بر اساس مواردی مانند سبک کار، گروه سنی مخاطبان و… انجام شود.

انجام تست

نکته مهم در مورد طراحی لندینگ پیج این است که فرآیندی است که پایان نمی یابد. در واقع شما می تواند موارد مختلفی را در این صفحه تست کنید و در نهایت بهترین نتیجه ممکن را برای خود بیابید.

تیم منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم به دنبال یک طراح وب سایت هستید؛ برای دریافت نتیجه مطلوب و دلخواهتان، استفاده از خدمات تیم منتوروید را به شما پیشنهاد می کنیم. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *