کیورد استافینگ چیست؟

کیورد استافینگ چیست

کیورد استافینگ به معنای استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با کیورد استافینگ و تاثیر آن بر سئو آشنا شویم.

کیورد استافینگ چیست؟

کیورد یا Keyword یک واژه انگلیسی به معنای کلمه کلیدی و Stuffing یک واژه انگلیسی دیگر به معنای پر کردن است. کیورد استافینگ مربوط به زمانی می شود که یک صفحه پر از کلمات کلیدی می شود و امید افراد از این کار هم بهبود رتبه وب سایت است. با این که این روش در حال حاضر دیگر کاملا منسوخ شده است اما هنوز هم برخی افراد وجود دارند که از نتایج بسیار بد کیورد استافینگ مطلع نیستند و از آن استفاده می کنند. اگر شما هم می خواهید ببینید که آیا کیورد استافینگ در وب سایتتان وجود دارد یا خیر؛ به دنبال نشانه های زیر باشید:

  • از دست رفتن خوانایی یک محتوا
  • وجود تعداد زیادی کلمه کلیدی در یک پاراگرف
  • نبودن کلمات هم خانواده
  • کاهش ترافیک ( هم ممکن است به دلیل جریمه شدن توسط گوگل ترافیک ورودی سایت کاهش یابد و هم این که کاربران به دلیل خوانا نبودن محتواهای وب سایت وارد آن نشوند.)

انواع کیورد استافینگ

کیورد استافینگ انواع مختلفی دارد؛ از جمله:

  • تکرار بی دلیل کلمات و عبارات
  • قرار دادن کلمات کلیدی زیاد به صورت مخفی از دید کاربران
  • قرار دادن کلمات بی ربط به متن
  • استفاده از کلمات کلیدی بصورت بلوک یا انبوه
  • و…

کیورد استافینگ چیست

تاثیر کیورد استافینگ بر سئو

در گذشته افراد می توانستند از طریق کیورد استافینگ رتبه وب سایت خود را بهبود ببخشند. اما این مربوط به قبل از سال ۲۰۱۱ بود. در سال ۲۰۱۱ الگوریتم پنگوئن معرفی شد و دیگر امکان استفاده از این روش برای بهبود سئو وب سایت وجود ندارد. در حقیقت اکنون کیورد استافینگ یکی از روش های سئو کلاه سیاه به شمار می رود که استفاده از آن موجب جریمه شدن وب سایت می شود.

چگالی کلمه کلیدی

برای به دست آوردن چگالی کلمات کلیدی در یک متن می توان از فرمول زیر استفاده کرد (Nkr به معنای تعداد کلمات کلیدی در متن و Tkn به معنای تعداد کل کلمات است):

(Nkr / Tkn) × 100)

همچنین اگر به جای کلمه کلیدی از عبارت کلیدی در متن استفاده شده باشد؛ می توان از طریق فرمول زیر چگالی آن را به دست آورد (Nwp به معنای تعداد کلمات موجود در عبارت کلیدی است):

Nkr × Nwp/ Tkn ) × 100)

اگرچه نمی توان عدد و رقم دقیقی را به عنوان چگالی کلمات کلیدی خوب بیان کرد؛ اما از نظر متخصصین سئو چگالی کلمات کلیدی بین ۱ تا ۳ درصد مناسب است.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم با تجربه و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت و بهره مندی از مزایای فراوان آن هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *