اشتباهات رایج در یافتن کلمات کلیدی

اشتباهات رایج در یافتن کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین مسائل در سئو یافتن کلمات کلیدی است. در این مقاله برخی از اشتباهات رایج در یافتن کلمات کلیدی را بررسی خواهیم؛ پس با ما همراه باشید.

بی توجهی به تعداد جست و جوها

اگر از ابزارهای جست و جوی کلمات کلیدی استفاده کرده باشید؛ حتما دیده اید که برخی از این ابزارها تعداد جست و جوی کلمات کلیدی را به شما می گویند که بی توجهی به آن یکی از اشتباهات در این زمینه است. البته صرفا نباید به دنبال کلمه ای باشید که تعداد جست و جو در آن زیاد است؛ بلکه باید ببینید کدام کلمه کلیدی برای شما منطقی تر است.

سختی کلمات کلیدی

مورد دیگری که از طریق استفاده از ابزارها می توانید متوجه شوید؛ سختی کسب رتبه در کلمات کلیدی است. البته در اینجا باید به وضعیت وب سایتتان نیز توجه کنید. اگر وب سایت شما از نظر سئو قوی است؛ ممکن است کسب رتبه در یک کلمه کلیدی خاص برایتان هیچ دشواری نداشته باشد. در حالی که اگر یک وب سایت جدید داشته باشید که هنوز از نطر سئو قوی نیست؛ کسب رتبه در همان کلمه کلیدی برایتان سخت خواهد بود.

بی توجهی به کلمات کلیدی بلند

گرچه کلمات کلیدی بلند کمتر از کلمات کلیدی دیگر جست و جو می شوند؛ اما تمرکز روی آن ها مهم است. افرادی که چنین کلماتی را جست و جو می کنند احتمالا بسیار به تبدیل شدن به یک مشتری نزدیک هستند. بنابراین توجه به کلمات کلیدی بلند را فراموش نکنید.

عدم جست و جوی صحیح کلمات کلیدی

برخی افراد به صورت غریزی و بر مبنای احساسشان کلمات کلیدی را انتخاب می کنند که این یک اشتباه است. شما باید وقت کافی برای جست و جوی کلمات کلیدی صرف کنید تا در نهایت به یک لیست از کلمات کلیدی مناسب برسید. آپدیت کردن منظم این لیست را نیز فراموش نکنید.

اشتباهات رایج در یافتن کلمات کلیدی

بی توجهی به نحوه نوشتن کلمات کلیدی

بی توجهی به نحوه نوشتن کلمات کلیدی یکی دیگر از اشتباهات رایج در این زمینه است. به عنوان مثال باید ببینید که کلمه کلیدی مورد نظرتان بیشتر به صورت جمع جست و جو می شود یا منفرد.

عدم شناخت رقبا

بسیاری از افراد توجهی نسبت به شناخت رقبایشان در کلمات کلیدی ندارند که این یک اشتباه است. شما با شناخت رقبایتان متوجه خواهید شد که از نظر گوگل چه محتوایی بهتر است.

عدم توجه به بیش از یک کلمه کلیدی در هر پست

یکی دیگر از اشتباهات رایج در زمینه کلمات کلیدی توجه به تنها یک کلمه کلیدی در هر پست است. خیلی عالی است اگر بتوانید در هر پستی که در وب ساییتان منتشر می کنید به بیش از یک کلمه کلیدی توجه کنید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی کند. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت حرفه ای هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *