تاثیر گرافیک وب سایت روی سئو

تاثیر گرافیک وب سایت روی سئو

در طراحی وب سایت به نکات فراوانی باید توجه کرد که یکی از آن ها گرافیک وب سایت است. در حقیقت گرافیک وب سایت اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند روی سئو وب سایت نیز تاثیرگذار باشد که در این مقاله این مساله را بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

گرافیک وب سایت چیست؟

بهتر است ابتدا کمی با گرافیک وب سایت آشنا شویم. ممکن است گمان کنید که گرافیک وب سایت تنها مربوط به عواملی مانند لوگو یا طراحی بنر است؛ اما در واقع تمامی مواردی که در زیبایی وب سایت تاثیر گذار هستند جزو گرافیک وب سایت به حساب می آیند. از جمله این موارد می توان به تصاویر، فونت، رنگ نوشتار و… اشاره کرد.

اهمیت گرافیک وب سایت

طراحی گرافیک وب سایت در معرفی شرکت یا کسب و کار به دیگران نقش پر رنگی دارد. طراحی گرافیک وظیفه انتقال پیام به مخاطبان و نشان دادن وجه تمایز با رقبا به آن ها را به عهده دارد. بنابراین طراحی مناسب گرافیک وب سایت می تواند در جذب مخاطب موثر باشد. گرافیک وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که در نگاه اول برای کاربران چشم نواز باشد و در آن باید به مواردی مانند روانشناسی رنگ ها یا طراحی ایکون ها و… توجه شود.

تاثیر گرافیک وب سایت روی سئو

تاثیر گرافیک وب سایت روی سئو

به طول کلی گرافیک وب سایت جزو فاکتورهای گوگل نیست. اما به صور غیر مستقیم و از روش های مختلف می تواند روی سئو تاثیرگذار باشد؛ از جمله:

  • حتما می دانید که یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو سرعت بارگذاری وب سایت است که عوامل مختلفی در آن موثر اند. یکی از این عوامل گرافیک وب سایت که روی حجم وب سایت تاثیر می گذارد.
  • طراحی ریسپانسیو وب سایت نیز باید در این زمینه مد نظر قرار گیرد. طراحی ریسپانسیو روشی از طراحی وب سایت است که موجب می شود وب سایت در دستگاه های مختلف متناسب با اندازه صفحه نمایش آن ها مشاهده شود. از آنجایی که گوگل برای وب سایت هایی که به کاربران خود اهمیت می دهند و به گونه ای طراحی شده اند که کاربران راحت تر باشند ارزش بیشتری قائل است؛ ریسپانسیو بودن وب سایت تاثیر خوبی روی سئو دارد.
  • مدت زمانی که کاربران در وب سایت می مانند نیز مهم است. وقتی که یک کابربر وارد وب سایتی می شود؛ اگر با گرافیک جذاب مواجه نشود احتمالا وب سایت را ترک می کند. اما گرافیک جذاب وب سایت موجب بیشتر ماندن کاربران در وب سایت می شود که این مساله برای سئو وب سایت مفید است.
  • و…

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. همانطور که مشاهده کردید؛ گرافیک وب سایت بسیار مهم است و روی سئو نیز تاثیر گذار است. بنابراین اگر مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید و می خواهید که وب سایتتان از گرافیک جذابی برخوردار باشد؛ می توانید با خیال راحت از خدمات تیم منتوروید استفاده کنید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از خدمات کاربردی برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *