راه های مقابله با حملات سئو منفی

راه های مقابله با حملات سئو منفی

برخی وب سایت ها برای برای پایین آوردن رقبای خود از سئو منفی استفاده می کنند. در این مقاله با نحوه مقابله با حملات سئو منفی آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
سئو منفی چیست؟
بهتر است ابتدا کمی با مفهوم سئو منفی آشنا شویم. سئو منفی به معنای استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه در یک وب سایت دیگر است و هدف از آن هم این است که آن وب سایت جریمه شود. اما سئو کلاه سیاه چیست؟ برخی وب سایت ها از الگوریتم هایی که با گوگل در تضاد اند برای فریب گوگل استفاده می کنند تا سریع به رتبه های بالا برسند که البته استفاده از این تکنیک ها منجر به جریمه شدن وب سایت توسط گوگل می شود.
سئوی منفی ممکن است از طریق غیر فعال کردن یا تغییر ویژگی های سئوی یک وب سایت موجب کاهش اثر بخشی آن ها شود.
راه های مقابله با حملات سئو منفی
تشخیص حمله سئو منفی
قبل از آن که بخواهید با سئو منفی مقابله کنید؛ باید ابتدا تشخیص دهید که آیا وب سایت شما مورد حمله سئو منفی قرار گرفته است یا خیر. وجود داشتن نشانه های زیر می تواند به معنای وقوع حملات سئو منفی باشد:
• اگر وب سایتتان در یک کلمه خیلی خاص جزو نتایج برتر گوگل باشد و به صورت ناگهانی رتبه خود را از دست دهید و به صفحات پایین تر منتقل شوید. این نشانه مخصوصا در شرایطی که ساختار یا لینک ها و محتوای داخلی وب سایت شما تغییری نکرده باشند باید مورد توجه قرار گیرد.
• اگر در مدت زمان کم تعداد بک لینک های وب سایتتان تغییرات زیادی داشته باشد.
• اگر در بررسی کلمات کلیدی که وب سایتتان در آن ها دیده شده در کنسول جست و جوی گوگل، کلمات کلیدی زیادی وجود داشته باشند که به زمینه و موضوع وب سایت شما ربطی ندارند.
نحوه مقابله با حملات سئو منفی
پس از بررسی و اطمینان از این که وب سایت شما مورد حمله سئو منفی قرار گرفته است؛ برای مقابله با آن چند مرحله وجود دارد. به عنوان مثال می توانید در کنسول جست و جوی گوگل از گزینه غیرفعال کردن تاثیر بک لینک های اسپم یا بی کیفیت استفاده کنید. همچنین می توانید از صاحب وب سایتی که به وب سایت شما لینک داده است بخواهید آن را حذف کند. راه حل آخر شکایت به گوگل است. گوگل و به طور کلی همه موتورهای جست و جو با سئو منفی مخالف هستند. بنابراین می توانید با ارسال شکایت رسمی از آن ها بخواهید که با مداخله مستقیم به شما کمک نمایند. البته لازم به ذکر است که همیشه می توانید از طریق اقداماتی مانند تولید محتوای با کیفیت، بهبود لینک سازی، افزایش سرعت وب سایت و… اثرات منفی رقبا را از بین برده و رتبه وب سایت خود را بهبود ببخشید.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت و بهره مندی از مزایای فراوان آن هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *