درآمد فروشگاه های اینترنتی چقدر است؟

درآمد فروشگاه های اینترنتی

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در سال های اخیر مورد علاقه بسیاری از مردم قرار گرفته است. اما سوالی که این افراد از خود می پرسند این است که درآمد یک فروشگاه اینترنتی چقدر است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

درآمد یک فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

درآمد یک فروشگاه اینترنتی به عوامل مخلتلفی بستگی دارد. قطعا درآمد یک فروشگاه که چند سال از تاسیس آن می گذرد و هزینه زیادی هم برای آن صرف شده بیشتر از فروشگاهی است که در چند هفته اخیر تاسیس شده است. کسی که یک فروشگاه اینترنتی را راه اندازی می کند حداقل تا ۳ ماه درآمدی از آن کسب نمی کند. این زمان صرف کارهایی مانند سئوی وب سایت و رساندن آن به صفحه اول گوگل می شود. همچنین بر اساس یک قاعده کلی فروشگاه های اینترنتی معمولا تا ۳ سال اول درآمد متوسط رو به پایین دارند. اگر یک فروشگاه موفق شود که خود را به سال چهارم رساند؛ درآمدش افزایش می یابد.

البته فراموش نکنید که هیچ تضمینی برای درآمد زایی بالا از فروشگاه اینترنتی وجود ندارد و این مساله به عواملی مانند میزان تسلط، توانایی، هدف و… بستگی دارد. در ادامه میزان درآمد یکی از فروشگاه های اینترنتی بسیار بزرگ ایران یعنی دیجی کالا را بررسی خواهیم کرد.

درآمد فروشگاه های اینترنتی

درآمد فروشگاه اینترنتی دیجی کالا چقدر است؟

دیجی کالا یکی از فروشگاه های اینترنتی بسیار بزرگ ایران است. آماری که در این مقاله برای بررسی میزان درآمد این فروشگاه استفاده می کنیم توسط واشنگتن پست در سال ۲۰۱۵ ارائه شده است. پس قطعا در طی ۶ سال اخیر این آمار دستخوش تغییراتی شده اند. به گفته سخن گویان این فروشگاه میزان رشد فروش آن ها در هر سال ۲۰۰ درصد است.

بر اساس این آمار دیجی کالا در سال ۲۰۱۵ در هر روز حدود سه هزار کالا را به فروش می رسانده است. اگر فرض کنیم که قیمت هر کالا ششصد هزار تومان است؛ می توانیم بگوییم که این فروشگاه روزانه ۱ میلیارد و هشتصد میلیون تومان فروش دارد. البته که برای محاسبه سود فروشگاه باید حقوق کارمندان، هزینه های انبارداری و … را از این مقدار کم کنیم. جالب است بدانید که به گفته خود دیجی کالا در سال ۹۹ این فروشگاه فقط در یک روز تعداد ۱۵۸۶۰۰۰ کالا به فروش رسانده است!

دقت کنید که دیجی کالا یک شبه به چنین درآمد بالایی نرسیده و زمان و هزینه بسیار زیادی برای موفقیت آن صرف شده است. این فروشگاه امروزه به عنوان یک واسط میان فروشندگان و خریداران عمل می کند. در حال حاضر فروشندگان زیادی برای فروش محصولات خود به سراغ دیجی کالا رفته اند.

تیم منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

خدمات تیم منتوروید در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و کسب درآمد از این روش هستید؛ باید بدانید که برای طراحی وب سایت فروشگاهتان فقط و فقط باید از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید. تیم منتوروید یک تیم حرفه ای و قدرتمند است که می تواند به بهترین شکل وب سایت مورد نظر شما را برایتان طراحی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *