گوگل چگونه محتوای بی کیفیت را تشخیص می دهد؟

شناسایی محتوای بی کیفیت توسط گوگل

آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که گوگل چگونه محتوای بی کیفیت را تشخیص می دهد؟ در این مقاله می خواهیم با مواردی که گوگل برای تشخیص محتوای بی کیفیت مد نظر قرار می دهد آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

نگارش غلط

منظورمان از نگارش غلط وجود موارد زیر در یک محتوا است:

طبیعتا هر چه یک محتوا از نظر نگارشی قوی تر باشد، کاربران راحت تر می توانند آن را بخوانند و برای خواندن آن حوصله بیشتری دارند.

سرعت بارگذاری وب سایت

هیچ کاربردی دوست ندارد مدت زیادی منتظر بارگذاری شدن وب سایت بماند. بنابراین یکی دیگر از مواردی که گوگل در تشخیص محتوای بی کیفیت در نظر می گیرد؛ سرعت بارگذاری کامل صفحات به همراه همه تصاویر و گرافیک ها است.

زمان ماندن کاربران در وب سایت

وقتی که گوگل ببیند از میان تمام کاربرانی که برای دیدن یک محتوا وارد وب سایت شده اند درصد بالایی از آن ها به سرعت وب سایت را ترک کرده اند؛ متوجه می شود که آن محتوا مورد پسند کاربران نبوده است.

لینک ندادن به منابع خارجی

یکی از موضوعاتی که گوگل آن را دوست دارد این است که در یک محتوا به منابع خارجی لینک داده شده باشد و به این ترتیب کاربران بتوانند اطلاعات بهتری از آن کسب کنند. البته تاثیر این لینک ها زمانی بیشتر است که به صفحات پربازدید و مرتبط با موضوع صفحه باشند.

شناسایی محتوای بی کیفیت توسط گوگل

محتوای کپی شده

برخی وب سایت ها هستند که از اهمیت تولید محتوا بی خبر اند و صرفا برای پر کردن وب سایتشان اقدام به کپی محتوا می کنند. در این صورت نه تنها گوگل متوجه کپی کردن آن ها می شود بلکه کاربران نیز متوجه این موضوع می شوند و وجهه برند آن ها خراب می شود.

بازخوردهای کاربران

مورد دیگری که گوگل در تشخیص محتوای بی کیفیت در نظر می گیرد؛ بازخوردهای کاربران در بخش دیدگاه ها است. از این طرق گوگل متوجه میزان علاقه کاربران و تعداد سوالاتی که پرسیده اند می شود.

بی توجهی به مخاطب انسانی

یکی از مواردی که برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد؛ رفتار کاربران در مواجهه با یک وب سایت است. بنابراین بسیار مهم است که هنگام تولید محتوا به مخاطبین انسانی توجه شود. منظورمان این است با وجود این که اصول و تکنیک های سئو بسیار مهم هستند؛ اما محتوا فقط برای گوگل تولید نشود.

عدم استفاده از تگ Alt برای تصاویر

بسیاری از وب سایت ها از تصاویر برای جذاب تر کردن محتواهای خود استفاده می کنند. اما نکته مهم این است که برای تصاویر استفاده شده در محتواها باید از تگ Alt استفاده شود. در حقیقت گوگل تاکیر زیادی روی این موضوع دارد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *