نکات مهم در طراحی صفحه اول وب سایت

نکات مهم در طراحی صفحه اول وب سایت

طراحی صفحه اول یک وب سایت تا حدی شبیه به طراحی ویترین یک مغازه است؛ یعنی باید به گونه ای باشد که مشتریان را جذب کند. در این مقاله برخی از نکات مهم در طراحی صفحه اول وب سایت را بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

لوگو

لوگو به برندیگ وب سایت کمک زیادی می کند و خوب است که در صفحه اول قرار داشته باشد. برای این منظور می توان لوگو را در وب سایت های فارسی در گوشه بالای وب سایت در سمت راست و در وب سایت های انگلیسی در گوشه بالا و سمت چپ گذاشت. البته امکان قرار دادن آن در داخل منوهای وب سایت نیز وجود دارد. در کل لوگو باید جایی قرار گیرد که کاربران به راحتی آن را ببینند.

عنوان

عنوان نکته مهم دیگری است که در طراحی صفحه اول وب سایت باید مد نظر قرار گیرد. کاربران هنگام ورود به وب سایت در عرض چند ثانیه باید متوجه نوع کسب و کار شوند. یک عنوان خوب حتی اگر در چند کلمه باشد نیز می تواند در این زمینه کمک کند.

تصاویر مناسب

خوب است که در صفحه اول وب سایت تصاویر با کیفیت و مناسبی در زمینه فعالیت وب سایت قرار گیرد. به عنوان مثال اگر وب سایت مربوط به یک فروشگاه اینترنتی است؛ می توان تصاویری از محصولات در صفحه اول قرار داد. البته دقت کنید که قرار دادن تعداد بیش از حدی از تصاویر موجب حواس پرتی کاربران می شود.

نکات مهم در طراحی صفحه اول وب سایت

منو

کاربران از طریق منو متوجه صفحات حائز اهمیت می شوند و همچنین متوجه می شوند که به کجا باید بروند. البته طراحی منو نیز نکات خاص خود را دارد. به عنوان مثال تنها صفحات ضروری باید در منو قرار گیرد و گزینه های غیر ضروری تنها کاربران را سردرگم می کند. همچنین منو باید در مکانی قرار گیرد که به راحتی توسط کاربران دیده شود.

اطلاعات تماس

نکته دیگری که در طراحی صفحه اول وب سایت باید به آن توجه کرد؛ این است که اطلاعات تماس باید در این صفحه وجود داشته باشد. بخش پایینی وب سایت محل خوبی برای اطلاعات تماس است. البته برخی وب سایت ها نیز شماره تماس مورد نیاز مشتریانشان را در گوشه بالای وب سایت در سمت چپ قرار می دهند.

قسمت ثبت نام یا ورود به حساب کاربری

اگر کاربران امکان ثبت نام در وب سایت را داشته باشند؛ دکمه مربوط به ثبت نام یا ورود به حساب کاربری باید در صفحه اول قرار گیرد. این دکمه را می توان در قسمت سر صفحه وب سایت و در سمت راست یا چپ (که سمت چپ برای وب سایت های فارسی بهتر است) قرار داد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ باید بدانید که برای طراحی وب سایت خود تنها باید به یک طراح حرفه ای و با تجربه مراجعه کنید. خبر خوب این است که تیم منتوروید یک تیم کاملا حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل برایتان طراحی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *