سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری یکی از شیوه های سئو است که از نظر میزان خطرناک بودن بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه قرار دارد. در این مقاله کمی با این شیوه سئو آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاستری را نمی توان به راحتی تعریف کرد. این روش از سئو مربوط به تکنیک هایی است که شباهت زیادی به سئو کلاه سیاه دارد؛ اما اگر به درستی استفاده شود موثر است. شاید بتوان استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری را به راه رفتن لبه پرتگاه تشبیه کرد. یک اشتباه کوچک می تواند همه چیز را خراب کند. این روش از سئو تنها در صورتی که توسط افراد حرفه ای استفاده شود می تواند نتیجه دهد. در این روش تلاش بر آن است که از مزایای سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه بهره مند شد؛ اما از معایب آن ها فرار کرد! در واقع در سئو کلاه خاکستری سرعت پیشرفت بالاتر است و وب سایت جریمه نمی شود.

سئو کلاه خاکستری

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

اکنون که با مفهوم سئو کلاه خاکستری آشنا شدیم؛ نوبت به آشنایی با برخی از تکنیک های آن می رسد. دقت کنید که تمامی این تکنیک ها نکات دقیق و ظریفی دارند و هرکسی نمی تواند به درستی آن ها را انجام دهد:

  • خرید رپورتاژ: رپورتاژ به محتواهای ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه ای گفته می شود که همراه با چند لینک به وب سایت هستند و در وب سایت های معتبر انتشار می یابند. این روش به این دلیل جزو تکنیک های سئو کلاه خاکستری است که از نظر گوگل اگر برای دریافت لینک هزینه پرداخت شود؛ سئو کلاه سیاه است.
  • طراحی مجدد وب سایت: در طراحی مجدد وب سایت کدها و دستورات تغییر پیدا می کنند که این مساله سبب می شود گوگل وب سایت را به عنوان یک وب سایت جدید بشناسد.
  • خرید دامنه: خرید دامنه های منقضی شده که مطالب مرتبط با یک وب سایت دارند؛ می تواند جزو تکنیک های سئو کلاه خاکستری قرار بگیرد. از این دامنه ها برای لینک سازی برای وب سایت استفاده می شود. البته در این تکنیک باید دقت کرد که دامنه های خریداری شده قبلا توسط گوگل جریمه نشده باشند.
  • ساخت شبکه های اجتماعی جعلی: در این تکنیک در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر، لینکدین و… حساب های جعلی ساخته می شود و از آن ها برای لینک دادن به وب سایت استفاده می شود.
  • به روزرسانی محتوا: گوگل طرفدار محتواهایی است که دائما به روزرسانی می شوند. اما یک تکنیک سئو کلاه خاکستری در اینجا وجود دارد که در طی آن محتواها به طور مداوم به روزرسانی می شوند.
  • کامنت مارکتینگ: گوگل وقتی ببیند یک محتوا کامنت های زیادی دریافت کرده متوجه تعامل مخاطب می شود و این را دوست دارد. استفاده از دستگاه ها و رایانه های مختلف یا درخواست از دوستان و آشنایان برای کامنت گذاشتن یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه خاکستری است.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ باید بدانید که برای طراحی آن تنها باید از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید. تیم منتوروید یک تیم حرفه ای و قدرتمند در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل طراحی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *