گوگل ترندز چیست؟

گوگل ترندز

گوگل ترندز یکی از ابزارهای کاربردی در زمینه سئو است که همانطور که از نامش مشخص است؛ توسط گوگل ارائه شده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا کمی با گوگل ترندز آشنا شویم.

گوگل ترندز چیست؟

یکی از مراحل مهم در سئوی وب سایت ها، تحقیق کلمات کلیدی است. کلمه کلیدی آن چیزی است که کاربران در موتورهای جست و جو تایپ می کنند و انتخاب کلمات کلیدی مناسب تاثیر زیادی در بهبود سئوی وب سایت دارد. در این زمینه ابزارهای زیادی وجود دارند که به ما کمک می کنند. یکی از این ابزارها گوگل ترندز است. این ابزار به ما امکان بررسی یک کلمه کلیدی و مقایسه آن با سایر کلمات کلیدی را می دهد.

همانطور که گفته شد گوگل ترندز یکی از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل است. گوگل این ابزار را در سال های 2006 و 2007 راه اندازی کرد. البته نکته قابل توجه در مورد گوگل ترندز این است که این ابزار در مقایسه با سایر خدمات ارائه شده توسط گوگل، فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است.

گوگل ترندز چگونه کار می کند؟

اگر با ابزارهای دیگر مانند کی ورد پلنر (Keyword Planner) کار کرده باشید؛ حتما دیده اید که در این ابزارها اطلاعات مربوط به جست و جوهای انجام شده به طور دقیق و مطلق ارائه می شود. اما در مورد گوگل ترندز اینطور نیست و و اعدادی که این ابزار به شما نشان می دهد؛ نسبی هستند. بنابراین گوگل ترندز اعداد یا تعداد جست و جوهای انجام شده واقعی را به ما نمی دهد؛ بلکه اعداد آن حاکی از آمار اجمالی جست و جو هستند. به این صورت که در این ابزار بیشترین حجم جست و جو 100 و نبود جست و جو صفر در نظر گرفته می شود.

گوگل ترندز

فیلترهای موجود در گوگل ترندز

هنگام جست و جوی کلمات کلیدی در گوگل ترندز برای دقیق تر شدن نتایج چهار فیلتر زیر وجود دارند:

  • نوع جستجو: به کمک این فیلتر می توان مشخص کرد که می خواهیم آمار مربوط به کدام دسته را ببینیم که این دسته ها عبارت اند از: جستجوی صفحات وب (Web Search)- جستجوی تصویر در گوگل (Google Image)- جستجوی اخبار (Google News)- جستجوی محصول (Google Shopping)- جستجو در یوتیوب (YouTube search)
  • دسته بندی موضوعی جستجو: با استفاده از این فیلتر می توان تعیین کرد که نتایج در چه زمینه ای نمایش داده شوند؛ مانند زمینه های هنر و سرگرمی، ورزش، کتاب و ادبیات و… که البته در حالت پیش فرض این فیلتر روی همه دسته بندی ها قرار دارد.
  • بازه زمانی جستجو: به کمک این فیلتر می توان نتایج مورد نظر را در بازه های زمانی مختلف از چند ساعت تا چند سال مشاهده کرد. این فیلتر در حالت پیش فرض روی 12 ماه گذشته می باشد.
  • منطقه جغرفیایی جستجو: با استفاده از این فیلتر می توان میزان جست و جوی کلمه کلیدی را به یک کشور خاص محدود کرد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که می تواند شما را در راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال خوب یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *