فاکتورهای رتبه دهی گوگل

فاکتورهای تبه دهی گوگل

گوگل در رتبه دهی به وب سایت ها فاکتورها و عوامل مختلفی را در نظر می گیرد. در این مقاله تعدادی از این فاکتورها را معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.
باکیفیت بودن محتواها
یکی از مواردی که گوگل به آن اهمیت بسیار زیادی می دهد؛ کیفیت محتواهای منتشر شده در وب سایت است. از جمله ویژگی های یک محتوای با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• یک محتوای با کیفیت محتوایی است که با دقت نوشته شده و غلط های املایی و ایرادات نگارشی در آن وجود ندارد.
• اگر در نوشتن یک محتوا از منابع معتبر استفاده شود؛ مخاطبان بیشتر به آن اعتماد می کنند و اعتبار محتوا بالاتر می رود.
• پاراگراف بندی خوب یکی دیگر از ویژگی های یک محتوای با کیفیت است که تاثیر زیادی در مطالعه راحت تر محتوا دارد.
• یکی از ویژگی ها مهم محتواهای باکیفیت، دست اول بودن آن هاست. تنها نتیجه کپی کردن محتوای دیگران ضربه زدن به شماست.
• و…
بک لینک ها
بک لینک به لینک هایی گفته می شود که توسط وب سایت های دیگر به وب سایت شما داده می شود. نکته حائز اهمیت در مورد بک لینک این است که در گذشته اگر تعداد زیادی بک لینک وجود داشت؛ منجر به بهبود رتبه وب سایت می شد. اما امروزه کیفیت وب سایت لینک دهنده و مرتبط بودن موضوعات نیز مهم است.در واقع گوگل بک لینک های با کیفیت را ارزشمند به شمار می آورد و بک لینک های بی کیفیت حتی می توانند موجب جریمه شدن وب سایت شوند.
فاکتورهای تبه دهی گوگل
بهینه سازی موبایل
امروزه کاربران از دستگاه های مختلف با ابعاد صفحه نمایش متفاوت برای ورود به وب سایت ها استفاده می کنند. گوگل برای وب سایت هایی که به کاربران خود اهمیت می دهند و به گونه ای طراحی شده اند که کاربران راحت تر باشند؛ ارزش بیشتری قائل است. بنابراین طراحی وب سایت ریسپانسیو بسیار مهم است.
سرعت بارگذاری وب سایت
هر چه سرعت بارگذاری وب سایت بالاتر باشد بهتر است. از طریق راهکارهای مختلف می توان سرعت بارگذاری وب سایت را بهبود بخشید؛ به عنوان مثال استفاده از یک هاست پر سرعت یکی از این راهکارها است.
به روزرسانی محتوا
به روزرسانی محتوا هم یکی از فاکتورهای گوگل است. مخاطبان وب سایت شما نیز به دنبال یافتن محتواهای قدیمی نیستند. بنابراین خوب است که هر چند وقت یک بار به محتواهای قدیمی تر وب سایت خود سر بزنید و آن ها را به روز کنید. البته ممکن است این مساله برای وب سایت های مختلف متفاوت باشد.
سئوی داخلی یا On Page
سئوی داخلی به معنای تمامی اقداماتی است که از درون وب سایت انجام می شود. از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• بهینه سازی تصاویر
• لینک های داخلی
• بهبود تجربه کاربری
• و…
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *