Google Authenticator چیست؟

Google Authenticator

Google Authenticator یک اپلیکیشن امنیتی در زمینه احراز هویت دو عاملی است که می تواند برای ارتقا امنیت در سایت ها و اکانت های مختلف از جمله در صرافی های ارز دیجیتال به کار رود. با ما در این مقاله همراه باشید تا با Google Authenticator آشنا شویم.

احراز هویت دو عاملی چیست؟

بگذارید ابتدا کمی با احراز هویت دو عاملی آشنا شویم. در عصر حاضر هکرها قادر هستند که از طریق حفره های امنیتی به اطلاعات افراد دسترسی پیدا کنند. اما با احراز هویت دو عاملی می توان این کار را برای هکرها دشوار تر ساخت و امنیت را بهبود بخشید. البته فراموش نکنید که با وجود احراز هویت دوعاملی هم هیچکس به طور کامل از هکرها در امان نیست و باز هم امکان هک شدن وجود دارد.

احراز هویت دو عاملی زیر مجموعه ای از احراز هویت چند عاملی است که در آن تعداد فاکتورهای لازم برای احراز هویت به ۲ عدد محدود شده اند. جالب است بدانید همه ما در زندگی روزمره خود نیز با احراز هویت دو عاملی سر و کار داریم. به عنوان مثال در استفاده از دستگاه های خودپرداز کارت بانکی یک عامل و رمز عبور عامل دیگر است.

Google Authenticator چیست؟

Google Authenticator یک اپلیکیشن موبایل است که همانطور که از نامش مشخص است؛ توسط گوگل طراحی شده است. البته که استفاده از این اپلیکیشن تنها محدود به محصولات گوگل نیست و در انواع سایت ها می تواند استفاده شود. به عنوان مثال برخی صرافی های ارز دیجیتال نیز برای ارتقا امنیت خود از Google Authenticator استفاده می کنند. این اپلیکیشن هر ۳۰ ثانیه می تواند یک رمز عبور ۶ رقمی تولید کند که باید قبل از به پایان رسیدن این ۳۰ ثانیه در قسمت مربوط به آن وارد شود. به این ترتیب حتی اگر یک هکر موفق شود رمز عبور تولید شده توسط Google Authenticator را به دست آورد؛ این رمز عبور تنها ۳۰ ثانیه اعتبار دارد و پس از آن دیگر غیر قابل استفاده است.

اپلیکیشن Google Authenticator به صورت رایگان برای اندروید، آی او اس و بلک بری در دسترس است.

Google Authenticator

آیا Google Authenticator به حساب های ما دسترسی دارد؟

Google Authenticator فقط و فقط کد تولید می کند و حتی برای انتقال کد به اینترنت یا مخابرات نیازی ندارد. بنابراین Google Authenticator به حساب های افراد دسترسی ندارد و پس از تولید کد و انتقال آن با سایت ها ارتباط برقرار نمی کند.

آیا Google Authenticator  جزو خدمات تیم منتوروید می باشد؟

تیم منتوروید یکی از بهترین اسکریپت های طراحی صرافی ارز دیجیتال را برای شما آماده کرده است. این اسکریپت از کاربردی ترین و بهترین خدمات برخوردار است و طبیعتا احراز هویت دو عاملی با Google Authenticator نیز یکی از قابلیت های آن می باشد. بنابراین در صورتی که تصمیم به راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال دارید؛ می توانید به تیم منتوروید اعتماد کنید.

سخن پایانی

در این مقاله کمی با Google Authenticator که یک اپلیکیشن امنیتی در زمینه احراز عویت دو عاملی است؛ آشنا شدیم. با توجه با تاثیر این اپلیکیشن در ارتقا امنیت، به شما پیشنهاد می کنیم حتی اگر استفاده از آن خسته کننده به نظر می رسد؛ از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که مساله امنیت خصوصا در دنیای ارزهای دیجیتال امری بسیار مهم است که نباید نادیده گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *