ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب

ویژگی های فروشگاه اینترنتی خوب

برخی از فروشگاه های اینترنتی از ویژگی ها و قابلیت هایی برخوردارند که موجب خوب و قابل اعتماد بودن آن ها می شود. در این مقاله برخی از این ویژگی ها و قابلیت ها را بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

طراحی حرفه ای

اولین چیزی که مراجعه کنندگان یک فروشگاه اینترنتی با آن مواجه می شوند؛ طراحی ظاهری آن است. بنابراین یک فروشگاه اینترنتی خوب باید از گرافیک خوب و تصاویر با کیفیت برخوردار باشد. همچنین وب سایت یک فروشگاه اینترنتی خوب به طور حرفه ای طراحی شده است. کاربران یک فروشگاه اینترنتی باید بتوانند به راحت ترین شکل ممکن به محصولات مورد نظرشان دسترسی داشته باشند.

توضیحات کامل در مورد محصولات

یکی دیگر از ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی خوب وجود توضیحات کامل و جامع در مورد محصولات است. مراجعه کنندگان به یک فروشگاه اینترنتی باید بتوانند اطلاعات کامل در مورد محصول مورد نظر خود را مشاهده کنند و مزایای آن را متوجه شوند. حتی ذکر معایب آن محصول می تواند اعتماد آن ها را جلب کند.

ثبت نام آسان

ثبت نام در یک فروشگاه اینترنتی باید به سادگی انجام شود. این فرآیند نباید زمان بر باشد یا اطلاعات شخصی بیش از حدی بخواهد. در غیر این صورت مخاطبان فروشگاه ممکن است از ثبت نام منصرف شوند.

سیستم پرداخت امن

یک فروشگاه اینترنتی خوب باید از امنیت بالایی برخوردار باشد. دقت کنید که در این فروشگاه ها اطلاعات شخصی و مالی مشتریان دریافت می شود و بنابراین سیستم پرداخت امن و مطمعن یکی از الزامات فروشگاه های اینترنتی است. استفاده از درگاه های پرداخت معروف و مطمعن در این زمینه توصیه می شود.

 

ویژگی های فروشگاه اینترنتی خوبسازگاری با تلفن همراه

امروزه اکثر افراد دارای تلفن های همراه هوشمند هستند و با استفاده از آن ها در وب سایت های مختلف گشت و گذار می کنند. بنابراین وب سایت یک فروشگاه اینترنتی خوب باید با تلفن همراه سازگاری داشته باشد.

امکان ثبت نظرات

بسیاری از کاربران برای آن که بتوانند به فروشگاه های اینترنتی اعتماد کنند یا این که از کیفیت محصولات مطمعن شوند؛ به بخش نظرات مراجعه می کنند. بنابراین یکی دیگر از قابلیت های یک فروشگاه اینترنتی خوب و قابل اعتماد وجود امکان ثبت نظرات است.

نماد اعتماد

به طور کلی برای راه اندازی یک وب سایت نیازی به کسب مجوز نیست. اما برخی وب سایت ها بسته به نوع فعالیشان به مجوزهایی نیاز دارند. فروشگاه های اینترنتی جزو این وب سایت ها هستند. فروشگاه های اینترنتی می توانند مجوزهای زیر را دریافت کنند:

  • نماد اعتماد الکترونیکی
  • مجوز ستاد ساماندهی
  • مجوز نظام صنفی کسب و کارهای اینترنتی
  • ثبت برند به صورت آنلاین

پشتیبانی قوی

مشتریان فروشگاه های اینترنتی ممکن است دچار مشکلاتی در استفاده از فروشگاه شوند؛ و یا این که سوالات و انتقاداتی داشته باشند؛ و… . بنابراین وجود یک تیم پشتیبانی قوی یکی دیگر از قابلیت های فروشگاه های اینترنتی خوب است.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و برخورداری از مزایای فراوان آن هستید؛ می توانید با خیال راحت طراحی وب سایت آن را به تیم منتوروید بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *