ویژگی های یک محتوای خوب

ویژگی های محتوای خوب

تولید محتوای خوب را می توان یکی از الزامات برای برندها در دنیای اینترنت دانست. اما چه محتوایی خوب است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا با برخی از ویژگی های یک محتوای خوب آشنا شویم.

هدفمند بودن

برای دستیابی به یک محتوای خوب باید جامعه هدف آن را بشناسید و آن ها را از لحاظ  سن، جنسیت، سطح تحصیلات و… بررسی کنید. پس از آن باید از اطلاعاتی که به دست آورده اید استفاده کنید تا محتواهایی که نیازهای جامعه هدف را برطرف می کند تولید کنید.

ارزش قائل شدن برای مخاطب

بسیاری از محتواها تنها روی ارزش گذاری روی یک محصول یا خدمات تمرکز می کنند. اما یک محتوای خوب برای مخاطب ارزش قائل می شود. این بدان معناست که یک محتوا یا باید به مخاطب اطلاعات دهد؛ یا این که یکی از مشکلات او را حل کند؛ یا دست کم سرگرم کننده باشد.

ویروسی بودن

منظورمان از ویروسی بودن یک محتوا این است که محتوای خوب باید به قدری موجب رضایت مخاطب شود؛ که او آن را از طریق شبکه های اجتماعی یا وب سایت های دیگر به اشتراک گذارد. ویروسی بودن یک محتوا تاثیر خوبی در سئو نیز دارد.

نبود غلط املایی

یک محتوای خوب محتوایی است که با دقت نوشته شده و غلط های املایی و ایرادات نگارشی در آن وجود ندارد. وقتی که مخاطب شما مشغول خواندن محتوای شما است؛ اگر دائما با غلط های املایی مواجه شود تمرکز او برای درک مطلب از بین می رود و دیگر مایل به خواندن نیست.

دقت به پاراگراف بندی

پاراگراف بندی خوب تاثیر زیادی در مطالعه راحت تر محتوا دارد. بنابراین یک محتوای خوب محتوایی است که به دقت پاراگراف بندی شده است.

ویژگی های محتوای خوب

استفاده از منابع معتبر

اگر در نوشتن یک محتوا از منابع معتبر استفاده شود؛ مخاطبان بیشتر به آن اعتماد می کنند و اعتبار محتوا بالاتر می رود.

دست اول بودن

تنها نتیجه کپی کردن محتوای دیگران ضربه زدن به شماست. یک محتوای خوب دست اول است؛ چرا که خلاقیت در تولید محتوا حرف اول را می زند.

داستان پرداز بودن

داستان پرداز بودن یا استوری تلینگ یکی دیگر از ویژگی های محتواهای خوب است. محتوایی که از این ویژگی برخوردار است به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار می کند و موجب می شود او تا انتها محتوا را بخواند. البته نوشتن چنین محتوایی اصلا کار راحتی نیست و خصوصا برای برخی کسب و کارها خیلی سخت است.

ویرایش

یک نکته مهم برای دست یابی به محتوای خوب ویرایش و بازبینی آن قبل از انتشار است. البته که این کار از سرعت عمل شما می کاهد؛ اما تهیه یک محتوای خوب ارزش آن را دارد.

آموزش دهنده بودن

هنگامی که یک مخاطب وارد وب سایت شما می شود و شروع به خواندن یک محتوا می کند؛ در حال صرف کردن وقت ارزشمند خود است. اگر می خواهید مخاطب شما از محتواهایتان خسته نشود و به سراغ وب سایت های رقیب نرود؛ نکات آموزشی مهمی را در محتواهای خود قرار دهید.

تیم منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید ارائه دهنده خدمات در زمینه طراحی وب سایت است. همانطور که می دانید برای طراحی وب سایت تنها باید از طراحان حرفه ای کمک گرفت. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *