ویژگی های بک لینک با کیفیت

بک لینک با کیفیت

شاید شما هم شنیده باشید که بک لینک با کیفیت در سئو تاثیر خوبی دارد. اما چه ویژگی هایی باعث می شود یک بک لینک با کیفیت باشد؟ در این مقاله با برخی از این ویژگی ها آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

بک لینک چیست؟

بهتر است ابتدا کمی با مفهوم بک لینک آشنا شویم. در یک تعریف ساده و مختصر بک لینک به لینک هایی گفته می شود که توسط وب سایت های دیگر به یک وب سایت داده می شود. در ادامه با برخی از ویژگی های بک لینک با کیفیت آشنا خواهیم شد.

معتبر بودن وب سایت بک لینک دهنده

گوگل درمورد بک لینک ها این را در نظر می گیرد که وب سایتی که به یک وب سایت دیگر بک لینک داده است؛ خود چقدر ارزش و اعتبار دارد و این موضوع در کیفیت بک لینک تاثیر گذار است.

مرتبط بودن موضوع وب سایت بک لینک دهنده

موضوع دیگری که مهم است مرتبط بودن موضوع وب سایت بک لینک دهنده است. به عنوان مثال اگر یک وب سایت که در زمینه زبان و ادبیات فارسی فعالیت می کند به یک وب سایت در زمینه ورزش بک لینک دهد؛ آن قدرها از نظر گوگل جالب نیست.

طبیعی بودن

گاهی اوقات وب سایت ها به دلیل ارزشمند بودن محتوای یک وب سایت دیگر و ارزشی که برای کاربران قائل هستند؛ به آن بک لینک می دهند. چنین بک لینکی به صورت طبیعی به دست آمده است. اما زمانی که در ازای بک لینک پول پرداخت شده باشد؛ غیر طبیعی است و حتی می تواند موجب جریمه شدن وب سایت توسط گوگل شود.

بک لینک با کیفیت

کلیک کردن کاربران روی بک لینک

اگر میزان کلیک کردن کاربران روی یک بک لینک زیاد باشد؛ نشان دهنده این است که کاربران به آن توجه کرده اند و به آن علاقه دارند. از آنجایی که گوگل به دنبال رضایت کاربران است؛ چنین بک لینکی را با کیفیت می داند.

قرار دهنده بک لینک

این که چه کسی بک لینک را اضافه کرده هم در کیفیت آن تاثیر گذار است. بک لینک با کیفیت بک لینکی است که توسط نویسنده یا ویراستار محتوا اضافه شده باشد.

تعداد بک لینک های موجود در صفحه

به نظر شما زمانی که یک وب سایت تعداد کمی بک لینک در یک صفحه قرار می دهد آن بک لینک ها با کیفیت تر اند یا زمانی که یک وب سایت تعداد زیادی بک لینک در یک صفحه قرار می دهد؟ توجه به این نکته مهم است که وقتی که یک بک لینک از صفحه ای خارج می شود؛ مقداری از اعتبار صفحه را با خود خارج می کند. بنابراین آن بک لینکی از کیفیت بالا برخوردار است که از صفحه ای با تعداد لینک های کم خارج شده باشد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و قوی در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *